Poslankyně Matušovská přislíbila Chrudimi financování přeložky silnice na Rabštejnskou Lhotu

0
441
Ilustrační foto: Pixabay.com

Starosta František Pilný (nezávislý za ANO 2011) se ohlédl za setkáním s poslankyní Květou Matušovskou (KSČM), která se z pozice místopředsedkyně Hospodářského výboru Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR a členky podvýboru pro dopravu zajímala o dopravní situaci v Chrudimi. Odjela přitom z města s dvěma přísliby, což starosta kvituje s povděkem.

Centrum města dusí kamionová doprava z Čáslavské ulice

„Přislíbila nám, že pomůže rozhýbat třetí etapu silničního obchvatu, která by měla ulevit především Čáslavské ulici a Palackého třídě od kamionové dopravy, jež momentálně zatěžuje centrum města z druhé strany. Stejně tak je připravena podpořit přeložku silnice II/324 z Chrudimi na Rabštejnskou Lhotu, která je v majetku Pardubického kraje,“ říká starosta Pilný. Právě tato přeložka by městu umožnila užívat stávající komunikaci jako cyklostezku a mohlo by tak upustit od původního plánu předchozího vedení radnice, které chtělo podél této silnice postavit s vynaložením poměrně velkých nákladů (za částku zhruba 20 milionů korun) novou cyklotrasu.

Přeložkou silnice by vznikla příjemná cesta na Podhůru

„Pokud k přeložce silnice II/324 skutečně dojde, získali bychom tím příjemnou cestu na Podhůru, která by umožňovala díky své šířce pohodlné rozdělení na pruhy pro chodce, bruslaře a cyklisty,“ pokračuje Pilný. Znamená to tedy, že jste od původní varianty na výstavbu nové cyklotrasy upustili? „Jestliže se podaří uvedená přeložka realizovat, pak určitě ano. Paní poslankyně Matušovská nám přislíbila, že pomůže kraji s jejím financováním,“ uzavírá starosta Pilný. Více informací na dané téma by mohl starosta města získat už v úterý 5. března, kdy má Chrudim navštívit hejtman Pardubického kraje Martin Netolický (ČSSD).

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here