Žena schovala do vagíny šest tisíc korun, které předtím ukradla

0
1404
Foto: Pixabay.com

Policisté z Obvodního oddělení Policie ČR Hlinsko se od pondělí 4. března zabývají zatajením nálezu a netradičním uschováním peněz v tělesné dutině, kterého se měla dopustit v místním zařízení pro seniory 68letá žena. Uvedla to krajská mluvčí republikové policie Eva Maturová.

Zvrat ve vyšetřování nastal až s příchodem kriminálky

„Klientka zařízení pro seniory ponechala na topení plastovou obálku s šesti tisíci korunami a na 10 minut se vzdálila. Po návratu byla však obálka s penězi i složenkami pryč. Věc tedy oznámila nejen zaměstnancům domu pro seniory, ale i policistům, kteří jí začali vyšetřovat. Podezření ze strany pečovatelů padlo záhy na konkrétní ženu, která se v místě pohybovala a o které věděli, že jede do Hlinska. Před místní poliklinikou ji našla zaměstnankyně penzionu, která ji z krádeže obálky osočila. Kolegům z Hlinska 68letá žena sice vše popírala, bylo ale zřejmé, že s nimi nejedná pravdivě, proto se do prověřování zmizelých peněz vložili i kriminalisté. Možná že právě pojem ´kriminálka´ přivodil u dotyčné strach a obavu z vážnosti situace a přiznala se,“ říká policejní mluvčí.

Podezřelé ženě hrozí za krádež roční pobyt za mřížemi

Co s nálezem udělala? „Cestou údajně složenky roztrhala a vyházela do odpadkových košů, peníze pak schovala na toaletě zdravotnického zařízení – sbalila je do ruličky, omotala toaletním papírem a vsunula do vagíny. K nalezeným šesti tisícům přidala i jednu vlastní tisícikorunovou bankovku. Po přiznání bankovky dobrovolně vydala. Za trestný čin zatajení nálezu jí teď hrozí roční odnětí svobody,“ uzavírá mluvčí Maturová.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here