Vladimír Krátký: z odměn v komisích města se stala pro některé lidi další živnost

0
818
Sociálně terapeutická dílna společnosti Momo Chrudim je většinou závislá na dotacích a darech soukromých osob. Vladimír Krátký proto vyzývá ostatní členy městských komisí, aby se přestali hádat o výši odměn a raději je darovali našim handicapovaným spoluobčanům. Foto: Roman Zahrádka

Hádky zastupitelů města kvůli novému systému odměňování za práci v městských komisích přiměly člena Komise pro zahraniční vztahy MěÚ Chrudim Vladimíra Krátkého (KSČM) k tomu, že svoje roční odměny daruje po celou dobu svého členství v uvedené komisi společnosti Momo Chrudim. Ta přitom provozuje na Palackého třídě sociálně terapeutickou dílnu pro handicapované osoby.

Další možnost přivýdělku pro politiky?

„Uzavřel jsem s uvedenou společností darovací smlouvu. Vadí mi totiž, že si někteří lidé a politici v Chrudimi dělají z členství v komisích další živnost a víc než práce ve prospěch města je zajímá možnost dalšího přivýdělku. Je přitom jedno, jestli jsou z radniční koalice nebo opozice. Poslední kapka, která přispěla k mému rozhodnutí, bylo veřejné zasedání městského zastupitelstva, kde se o výši odměn a komu odměny náleží, strhla emotivní debata, kterou začal zastupitel Jiří Hradec z Koalice pro Chrudim. Myslím si, že to, co předvádějí někteří zvolení zástupci, je nedůstojné jejich postavení. Proto jsem se rozhodl roční odměny darovat ve prospěch našich handicapovaných spoluobčanů, z čehož mám dobrý pocit a chci vyzvat k tomu samému i ostatní členy komisí, aby mě následovali,“ argumentuje Vladimír Krátký.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here