V Chrudimi je stále méně stromů, stěžují si občané. Kvůli chybě VaKu zmizí teď v ulici V Tejnecku celé stromořadí

0
492
Většina stromů v Chrudimi prochází nyní zdravotním prořezem jako v tomto případě na nábřeží u řeky Chrudimky. Foto: Roman Zahrádka

Občané se při posledním setkání se starostou města Františkem Pilným (nezávislý za ANO 2011) zajímali mimo jiné o to, proč v Chrudimi mizí stromy a poukázali v této souvislosti na doporučení známého geologa a klimatologa Václava Cílka, který o stromech hovoří jako o daru, který ve městě zadržuje vláhu a snižuje teplotu v tropických dnech.

Novou výsadbu komplikují ve městě husté sítě

„Situaci sleduji a zjišťuji, že byla v poslední době v Chrudimi pokácena velká síla stromů,“ uvedl při setkání v Muzeu Vlastimil Doucha. Starosta jej hned vzápětí doplnil s tím, že to samé znepokojuje i Petra S. a Karla L., kteří starostovi napsali a požádali jej o schůzku, protože se jim nelíbí velký úbytek zeleně v největším chrudimském sídlišti U Stadionu. „Před volbami jsme si dali za úkol vysázet v Chrudimi co nejvíce stromů a chceme tento slib dodržet. Situaci však komplikuje skutečnost, že je město protkáno sítěmi, což znemožňuje výsadbu na některých místech. Například v těchto dnech nás nemile překvapil VaK Chrudim, který chce rekonstruovat kanalizaci v ulici V Tejnecku a hodlá kvůli tomu vykácet všechny zdejší stromy podél silnice s doporučením, abychom je přesázeli jinam,“ přiblížil situaci občanům starosta. Jak dodal, před lety přitom firma, jejímž je město akcionářem, radnici doporučila stromy v těchto místech vysázet a nyní připouští, že pochybila. Starostu podpořil i jeho předchůdce Petr Řezníček (SNK ED), který na veřejném fóru doporučil, aby VaK Chrudim raději rekonstruoval kanalizaci v sídlišti Víta Nejedlého a v Malecké ulici, než V Tejnecku.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here