Letecké drama Narušitel v dopoledním kině pro seniory

0
568

Městské kino Chrudim pokračuje v pravidelném dopoledním promítání pro seinory. Ve čtvrtek 14. března jim od 10 hodin nabídne nové české drama Narušitel, situované do prostředí armádních letců socialistického Československa. Film vznikl na motivy skutečného příběhu armádního pilota Vladislava Baldy, který natočil jeho vlastní vnuk David Balda. Lístek stojí 60 korun a lze ho snadno získat online na www.kinochrudim.cz. Pozor, kino už je téměř vyprodáno!

Na křídlech za svobodou

Napínavý příběh českého leteckého esa, jeho kamarádů i bezbřehá láska k létání. To jsou hlavní trumfy filmu, jehož hrdiny na jedné straně fascinovaly opojné chvíle svobody v oblacích a přátelství na celý život, ale z druhé strany je deptal dozor státní bezpečnosti a jejích udavačů.

Čtveřice kamarádů a jejich mentor spolu slouží v armádě dvacet let. Pak se po dlouhé době začnou ukazovat pravé důvody smrti bývalého pilota RAF při pokusu o přelet na západ a hlavní hrdina nemá jiné východisko, než se ho pokusit napodobit. „Jste narušitel, následujte mě,“ jsou slova, která sám často hlásí do vysílačky, když nutí k přistání ty, kdo se na západ za svobodou vydávají vzduchem. Teď se o stejně zoufalý útěk musí pokusit i on.

Narušitel je velmi zajímavý jedinečný i v „herecké“ sestavě letadel. Objevuje se v něm totiž řada unikátních strojů, které skutečně brázdily nebe v době, v níž se film odehrává. Letadlo, ve kterém se hlavní hrdina pokusí o přelet hranic, není napodobenina ani kopie: právě do něj armádní pilot Vladislav Balda jednoho rána nastoupil, aby na jeho křídlech letěl za svobodou…

Napsal: Miloš Pelikán

Video: Totalfilm.cz
Zdroj: YouTube.com

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here