„Musíme přispívat z našich daní na fotbalová utkání MFK Chrudim?“ ptali se občané starosty

0
442
Ilustrační foto: Kodl Cr

Některé občany města překvapily policejní manévry v Chrudimi během fotbalového utkání MFK Chrudim a FC Zbrojovka Brno. „Potkal jsem nad Širokými schody policejní zásahovou jednotku s obrněncem a další policejní auta v ulicích města. Měl jsem vždy za to, že řádění rowdies patří k Ostravsku a Baníku Ostrava, a Chrudimi že se to netýká. Nedalo by se s tím něco dělat?“ zeptal se na posledním setkání občanů se starostou města Františkem Pilným (nezávislý za ANO 2011) Jiří Mazánek a dodal, že podobné policejní opatření lze očekávat i během víkendového východočeského derby s Pardubicemi.

Tým MFK Chrudim je v současné době na „padáka“

„Nechci nikomu sahat na zábavu, ale pokud vím, tak si musí každý pořadatel ručit za soukromou akci sám. Týká se to i občanů našeho města. Jestliže si třeba doma na zahradě rozdělají oheň, pozvou přátele a ruší noční klid, tak za to nesou plnou odpovědnost a nezřídka kvůli tomu bývají i popotahováni městskou policií. Klub MFK Chrudim má svoje IČO a je to soukromá firma jako každá jiná. Je nutné přispívat na zabezpečení akcí této firmy z našich daní?“ ptal se dál občan. „Ano, máte pravdu. Je to soukromý klub, který žádá nad rámec dotací o finanční příspěvky z pokladny města a jeho utkání s sebou nesou projevy, o kterých tu mluvíte. V současnosti byl tým na radnici žádat o další peníze,“ podotkl starosta Pilný.

Nasazení strážníků vyčerpá za půl roku všechny peníze na jejich přesčasy

„Pokud jde o zabezpečení utkání, poskytujeme na ně městské strážníky. Bohužel nás to v souvislosti se zápasy MFK Chrudim finančně vyčerpává, protože už během prvního půlroku zpravidla vyčerpeme všechny peníze určené na přesčasy strážníků,“ dodal starosta. Podle něj leží však veškerá tíha na zabezpečení veřejného pořádku ve městě při fotbalových utkáních MFK na republikové policii. „Je to tedy otázka na ni. Při zápase s Brnem tu měla Policie ČR tři obrněné dodávky z Hradce Králové. Naštěstí šlo o klidný zápas, takže nemusela zasahovat. Uvidíme, co přinese utkání s Pardubicemi,“ odpověděl starosta. Debatu nakonec uzavřel občan František Hromádko konstatováním, že by si Chrudim měla dobře rozmyslet financování klubu MFK Chrudim, který podle jeho mínění může pozvednout prestiž města.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here