Metallica na plátně chrudimského kina? Na to zapomeňte!

0
672

Chrudim u toho nebude. Až se bude v kině v Heřmanově Městci ve středu 20. března promítat záznam koncertu s výstižným názvem „Metallica: Francie na jednu noc“, rockeři z našeho města si budou muset udělat výlet za humna. Lístek stojí 180 korun a je snadno k dostání online na stránkách www.kinohm.cz. Promítání začne o půl osmé.

Koncertní milník v zachovalém kolbišti gladiátorů

Pro natočení více než dvouhodinového thrashmetalového nářezu si legendární Metallica vybrala mystické prostředí starořímské arény v Nimes. Během koncertu v červenci 2009 samozřejmě odehrála všechny klíčové skladby jako Enter Sandman, Master Of Puppets, One či Sad But True. Hudební snímek sklidil příznivé recenze filmových publicistů a fanoušci losangeleské kapely ho pochopitelně vynášejí do nebes… Ale dozajista to nejsou jen oni, kdo strhujícímu dokumentu přisoudil neuvěřitelných 93 % kvality na webové Česko-Slovenské filmové databázi.

Situace se bohužel opakuje. Když se v kinech promítal dokument o slavné kapele Black Sabbath, měl smůlu ten, kdo ho chtěl zhlédnout v Chrudimi. Musel navštívit heřmanoměstecké kino. Bylo tomu tak i v případě filmů o skupinách Kiss nebo Scorpions. Ale když se loni na podzim i v našem městě hrál dokument o historii Coldplay, už už se zdálo, že se rockovým příznivcům blýská na lepší časy. Leč byla to jen osamocená vlaštovka – a ta jaro nedělá.

Napsal: Miloš Pelikán

Video: MetallicaTV
Zdroj: YouTube.com

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here