Starosta Pilný zjistil, že dobrovolní hasiči v Chrudimi i v místních částech potřebují kvalitnější zázemí

0
904
Ilustrační foto: HZS Pardubického kraje

Dobrovolní hasiči v Chrudimi a místních částech města by si měli polepšit. Alespoň pokud jde o zázemí a jejich vybavení. Uvedl to po setkání s nimi starosta města František Pilný (nezávislý za ANO 2011), který chce k tomuto účelu využít peníze z programu podpory Aplikace ITI Hradecko-pardubické aglomerace.

V Markovicích přijde zbrojnice zvětšit, v Medlešicích stará zbourat a postavit nová

Například v Markovicích dojde ke zvětšení stávající hasičské zbrojnice. „Jsou zde nedostatečné prostory pro garážování vozidel a také pro mladé hasiče je nedůstojné se scházet v tak stísněných podmínkách. Proto je nyní městem prováděna studie, která by měla vyřešit zvětšení markovické zbrojnice,“ říká starosta Pilný. Za to v Medlešicích se to vezme pěkně od podlahy. „Tady starou zbrojnici kompletně srovnáme se zemí a postavíme novou, aby tu mohlo vzniknout komfortnější garážování hasičských vozidel, místo pro děti a zázemí pro soutěže,“ pokračuje František Pilný.

Chrudimští dobrovolníci se musí převlékat na chodbě

Také v samotné Chrudimi nemají dobrovolní hasiči ustláno na růžích. „Překvapilo mě, že se tady část chlapů musí strojit na chodbě, protože mají malou šatnu. Ta přijde tedy zvětšit, aby se chrudimští hasiči mohli strojit na jednom místě,“ tvrdí starosta. V místní části Topol takové problémy nemají. „Zázemí topolských hasičů je jako jedno z mála dobré, ale potřebují lepší techniku, o které v současnosti jednáme. Uvidíme, jak rychle se nám ji podaří zajistit,“ uvádí starosta Pilný.

Nenašel jsem odpovídající hasičské zázemí, říká starosta

„Hasiče voláme vždy, když je nejvíc potřebujeme. A oni zase potřebují ke své činnosti odpovídající zázemí, které jsem bohužel nenašel. A protože nevíme, kdy mohou nastat nejrůznější mimořádné události, jako jsou povodně, řádění silného větru, četné požáry vlivem nadměrného sucha a další pohromy, je třeba jim pomoci, abychom jim usnadnili práci. O tom, že hasiče opravdu potřebujeme, jsem se naposledy přesvědčil poté, co byla vyplavena Základní umělecká škola v Chrudimi. Musím ocenit jejich výkon, stejně jako městských strážníků, kteří zde uklízeli a pomáhali stěhovat nábytek. Také hasičské plesy, které jsem navštívil, jsou krásně zorganizované. Z toho všeho je patrné, že jsou dobrovolní hasiči nezbytnou součástí našeho života a neměli bychom proto jejich potřeby přehlížet,“ uzavírá starosta města František Pilný.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here