Nadějný jazzový saxofonista Ondřej Štveráček zahraje v chrudimské vinárně

0
451
Foto: Chrudimská beseda

Ve vinárně chrudimského Muzea v pondělí 25. března večer vystoupí Ondřej Štveráček Quartet. Vzácným hostem koncertu bude americký bubeník Gene Jackson. Začátek je v 19 hodin, vstupenky jsou bez určení míst a jejich předprodej probíhá v Divadla Karla Pippicha a v Turistickém informačním centru Chrudim.

Uznání od kritiků, obliba u posluchačů

Saxofonista Ondřej Štveráček patří k nejvýraznějším postavám nastupující jazzové generace v Česku a je kmenovým hráčem orchestru Gustava Broma. Rozvíjí svůj vlastní systém hry na saxofon nepřehlédnutelně inspirovaný jazzovou tradicí. S vlastní kapelou nahrál už několik alb a obráží všechny důležité jazzové destinace střední Evropy.

Jak debutové „What´s Outside“, ověnčené nominací na cenu Anděl, tak následné „The Form“ sesbíraly pochvaly od kritiků i pozornost ze strany posluchačů. V prosinci vydal se svým kvartetem živou desku „Live In Prague“ a nyní chystá další titul, který vyjde taktéž na jeho vlastní značce Štvery Records. Ponese výmluvný název „The Ondřej Štveráček Quartet Plays Mostly Standards“.

Vzácný host: americký bubeník Gene Jackson

Štveráčkův současný styl jazzu pomáhají zhmotnit opravdoví mistři. Kontrabasista Tomáš Baroš je fenomén, jeho schopnost vytvořit dojem, že hra na kontrabas je nejjednodušší věcí na světě, je nedostižná. Sóla klavíristy Klaudiuse Kováče jsou zase jako tekoucí řeka – strhnou vás a necháte se unášet proudem. Během turné Štveráček navíc tahá tradiční trumfové eso z rukávu: je jím americký bubeník Gene Jackson, spolupracovník jazzových veličin Herbieho Hancocka a Davea Hollanda.

Napsal: Miloš Pelikán

Foto: Chrudimská beseda

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here