Žítkovské bohyně na pódiu Divadla Karla Pippicha

0
633

Divadlo Karla Pippicha vás zve na dramatizaci známého románu Žítkovské bohyně. Jde o obecně platný příběh o zjevné i skryté síle některých žen, která je jim tradičními společnostmi přisuzována. Představení se koná v pondělí 25. března od 19 hodin. Vstupenky v ceně 420 korun jsou k dostání v divadle, v chrudimském informačním centru či online na stránkách www.chrudimsobe.cz.

Strhující příběh o pátrání po kořenech vlastní identity

Román Kateřiny Tučkové o čarodějnicích z moravské obce Žítková je inspirován skutečnými událostmi a byl napsán za použití řady historických dokumentů. Je i strhujícím detektivním příběhem o hledání minulosti, odhalování nepříjemných dávných pravd a pátrání po kořenech vlastní identity.

Historické skutečnosti se prolínají s fikcí a výsledkem je úchvatný příběh sahající od čarodějnických procesů, fanatických kazatelů a tradičního vesnického života s jeho dávnými a prastarými kořeny přes nacistické okultisty, protektorátní přisluhovače a komunistické práskače až k současnosti.

Foto: Chrudimská beseda

Více než tříhodinové představení slibuje velkolepý zážitek

Román se stal jednou z největších českých literárních událostí posledních let, získal řadu ocenění a zařadil se mezi nejčtenější česká díla. Byl přeložen do více než dvanácti jazyků. Pozoruhodný příběh žen, které díky po generace děděným znalostem a zkušenostem dokáží léčit a předpovídat budoucnost, se prolíná s neméně strhujícím osudem Dory Idesové, která se pokouší odhalit tajemství a kořeny žítkovských bohyní a naráží na nečekané souvislosti.

Více než tříhodinové divadelní představení slibuje napínavou a myšlenkově velmi podnětnou podívanou.

Napsal: Miloš Pelikán

Video: Divadlo pod Palmovkou
Zdroj: YouTube.com

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here