Místostarosta Lichtenberg vyčinil Řezníčkovi jeho dramatickou vsuvku při debatě o možném prodeji domu

0
621
Foto: Roman Zahrádka

První místostarosta města Petr Lichtenberg (Chrudimáci) napomenul v závěru veřejné schůze městského zastupitelstva Petra Řezníčka (SNK ED) za to, že jsou jeho slova nepatřičná, až zbytečně dramatická a neodpovídající skutečnosti. Rozzlobilo ho emotivní Řezníčkovo vystoupení, který uvedl, že se město údajně chystá prodat ve Filištínské ulici čp. 44 dům i s nájemníky a že se kvůli tomu musí prý červenat.

Neprodáváme nájemníky s domem, odmítá místostarosta

„Za posledních 28 let se nestalo, že by se nájemníci prodali i s domem. Není to nejideálnější cesta a mělo by se postupovat citlivěji,“ prohlásil Řezníček na adresu radnice, jež připravuje prodej uvedeného domu se šesti byty, který je ve velmi zanedbaném stavu a na jeho rekonstrukci nejsou v městské pokladně peníze. „Není pravda, že se chystáme dům prodat i s nájemníky. Na 10. dubna připravujeme setkání s obyvateli tohoto domu, abychom je informovali o našem záměru a vyslechli si také jejich názory, které nás pochopitelně zajímají, a podle toho se rozhodneme, jak dál. Možností je přitom několik. Buď si nájemníci byty od města koupí, nebo se bude hledat nový vlastník domu, který si může nájemníky ponechat. Bylo by to i v jeho zájmu a my se budeme snažit v takovém případě nájemníkům pomoci. Proto považuji slova Petra Řezníčka za nepatřičná,“ odvětil do pléna zastupitelů místostarosta Lichtenberg.

Současné vedení města se rozhodlo neprodlužovat předchozí agónii s neudržovanými městskými domy a zvažuje jejich prodej. Platí to i v případě tohoto objektu se šesti bytovými jednotkami ve Filištínské ulici čp. 44. Foto: Roman Zahrádka

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here