Projekt štěrkových cest v městských lesích je kontroverzní, prozradila tiskovka, která byla tentokrát pro všechny novináře

0
563
Ilustrační foto: Pixabay.com

Za jednáním zastupitelstva se ohlédla hned následující den ráno tisková konference na radnici, na kterou byli po dlouhých letech pozváni všichni novináři bez rozdílu. Ne jen ti vyvolení jako v minulosti. Jedním z probíraných témat byla přitom 4. etapa obnovy lesních cest v lokalitě Pohled a Rtenín ve správě Městských lesů Chrudim, kterou započala předchozí radniční koalice. S akcí, kterou jednomyslně schválilo městské zastupitelstvo, se má začít v dubnu a projektová cena hovoří o částce 1 774 302 korun.

Štěrk nepatří do lesa, míní starosta města František Pilný

Ne všichni jsou však z této akce nadšeni. Například starosta města František Pilný (nezávislý za ANO 2011), který je sám velkým milovníkem lesa, ji považuje za kontroverzní. „Tyto cesty nemají povahu lesních cest a nepatří do lesa, protože jsou štěrkové. Navíc mají sloužit jako hipostezky a nesvědčí koňům, protože se jim štěrk dostává do kopyt. Také příkopy kolem cest jsou necitlivě provedeny a mnohde kvůli tomu byly přesekány kořeny stromů, které v důsledku toho usychají. Když k tomu ještě vezmu v úvahu, že už byly mnohde tyto štěrkové cesty zničeny těžbou dřeva, pak opravdu nejsem z této investice nadšený,“ říká starosta města. Nicméně akce byla už dávno vysoutěžena a novému vedení města nezbylo, než ji připravit k realizaci.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here