Žena se pokusila v Revoluční ulici o sebevraždu, strážníci ji přivedli k životu

0
671
Foto: Městská policie Chrudim

V pátek 29. března po deváté ráno oznámila na linku 156 obsluha čerpací stanice v Dašické ulici, že jeden z jejích zákazníků natankoval do automobilu pohonné hmoty, poté však u pokladny uhradil pouze další zakoupené zboží a z prostoru stanice odjel. Strážníci měli k dispozici od personálu stanice registrační značku vozidla, kterým tento zákazník přijel, zjistili jeho majitelku a kontaktovali ji. Žena hlídce sdělila, kdo její automobil užívá a poskytla i jeho telefonní číslo. Strážníkům poté dotyčný řidič sdělil, že na chrudimské čerpací stanici platil u pokladny různé zboží a zřejmě došlo k tomu, že natankované palivo obsluha stanice k tomuto zboží nepřipočítala, přestože před platbou u pokladny hlásil číslo příslušného stojanu. Muž následně přislíbil, že se během odpoledne dostaví na čerpací stanici a vzniklý dluh uhradí. Přestupkové jednání v tomto případě hlídka neshledala.

Záchranáři požádali strážníky o asistenci

V 9.26 hodin požádala o asistenci strážníky zdravotní záchranná služba, jejíž posádka vyjela ošetřit muže do ubytovny v Moravské ulici a z preventivních důvodů žádala o přítomnost strážníků. Hlídka poskytla zdravotníkům asistenci a po provedeném ošetření místního obyvatele i se členy záchranné služby zase odjela.

Nález občanky a svazku klíčů v supermarketu

O chvíli později byli strážníci přivoláni do hypermarketu v ulici Dr. Milady Horákové, kde ostraha prodejny nalezla občanský průkaz a svazek klíčů. Hlídka tyto věci převzala a následně je odevzdala do oddělení ztrát a nálezů Městského úřadu v Chrudimi.

Žena se pokusila o sebevraždu, strážníci ji přivedli k životu

Několik minut po půl deváté ráno kontaktoval strážníky občan s tím, že právě obdržel informaci o tom, že konkrétní obyvatelka domu v Revoluční ulici zamýšlí spáchat doma sebevraždu. Strážníci neprodleně vyjeli do uvedené ulice, aby oznámení prověřili. O chvíli později uvnitř budovy hlídka shledala, že informace byla pravdivá, neboť dotyčná se již nacházela v bezvědomí. Strážníci obyvatelce poskytovali první pomoc do příjezdu přivolané záchranky, jež poté ženu převzala do své péče. Celé události, jejím okolnostem i podrobnostem okolo zásahu hlídky se bude v příštích dnech věnovat samostatný článek.

Zraněná seniorka v ulici Čs. partyzánů po pádu z toalety

V 10.08 hodin obdržel operátor městské policie tísňový signál od starší obyvatelky ulice Čs. partyzánů, jež potřebovala pomoc strážníků. Vzhledem ke komplikovanému přístupu do bytu byla hlídka nucena přivolat nejprve hasiče. Po vstupu do bytu hlídka zraněnou seniorku vyzvedla po pádu na toaletě a vzhledem k vážnosti jejího zranění přivolala záchranku, jež ženu převzala do své péče. O události byla vyrozuměna její dcera i vnuk.

Ženě se na Palackého třídě udělalo špatně

Před 13. hodinou požádala strážníky o spolupráci zdravotní záchranná služba, protože bylo třeba vyjet k ženě na Palackého třídě, které se cestou udělalo špatně, a setrvat u ní do příjezdu posádky. Hlídka vyjela na místo, kde společně s uvedenou ženou vyčkala na příjezd zdravotníků. Ti následně ženu převzali do péče. O události byl poté vyrozuměn její syn.

Auto bránilo ve Sladkovského ulici ve vyjetí z garáže

Ve 13.07 hodin vyjeli strážníci na základě telefonického oznámení do Sladkovského ulice, kde nesprávně zaparkovaný automobil před jednou z garáží bránil jejímu majiteli ve vyjetí s vozidlem. Hlídka po příjezdu kontaktovala majitele takto zaparkovaného automobilu. Ten se po chvíli dostavil na místo a po vyřešení dopravního přestupku se strážníky své vozidlo přeparkoval.

Ležící muž na cyklostezce u řeky v Husově ulici

Ve 14.04 hodin oznámila na linku 156 žena, že na cyklostezce u řeky v Husově ulici zaregistrovala ležícího muže. Hlídka v něm zjistila obyvatele Heřmanova Městce, jenž následně sám odešel pryč, orientován místem i časem.

Odstavené auto bez značek na autobusové zastávce

O dvacet pět minut později kontaktoval strážníky řidič s tím, že v zálivku u autobusové zastávky na Palackého třídě zpozoroval odstavený automobil bez registračních značek. Strážníci zjistili, že uvedené vozidlo zde odstavil řidič z Hrochova Týnce na pokyn dopravní hlídky Policie ČR, jenž byl zároveň policisty poučen o jeho odstranění, avšak dosud tak neučinil. Hlídka tedy řidiče telefonicky kontaktovala. Muž přislíbil, že během několika dnů automobil ze zálivku odstraní.

Poškozený kolotoč na dětském hřišti v Družstevní ulici

Krátce po 15. hodině byli strážníci přivoláni do Družstevní ulice, kde měly děti poškodit kolotoč na dětském hřišti. Během rozhovoru hlídky s přítomným oznamovatelem vyšlo najevo, že uvedené poškození je staršího a blíže neurčeného data a spočívá v absenci pojistné matice na kolotoči. Strážníci pomocí technického prostředku prozatím zakázali vstup na kolotoč a zároveň o shledané závadě učinili zápis do knihy závad.

Obyvatelé domu v Soukenické ulici měli obavu o život sousedky

V 15.28 hodin bylo oznámeno prostřednictvím linky 156, že obyvatelé domu v Soukenické ulici pojali obavu o zdraví a život své sousedky, neboť dveře jejího bytu jsou uzamčeny zevnitř a ženu nikdo z obyvatel od minulého dne neviděl. Strážníci informaci prověřili a poté na místo přivolali hasiče, kteří s pomocí žebříku vstoupili oknem do bytu ženy, kterou doma shledali bez známek života. Nato byla přivolána Policie ČR, jež událost převzala do své kompetence.

Tři parkovačky v Čáslavské ulici po upozornění občana

O necelých dvacet minut později vyjeli strážníci na základě telefonického oznámení do Čáslavské ulice, kde parkovaly automobily v místě s vodorovným dopravním značením žluté barvy. Hlídka za stěrače těchto tří vozidel umístila výzvy pro nepřítomné řidiče.

Nalezená peněženka s doklady v ulici Dr. Václava Peška

Před 16. hodinou kontaktoval strážníky občan, jenž v ulici Dr. Václava Peška nalezl peněženku s doklady. Hlídka tyto věci od oznamovatele převzala a následně je odevzdala do oddělení ztrát a nálezů městského úřadu.

Opilá žena volala strážníkům, že jí přítel rozbil stoličku

Ve 20.19 hodin byli strážníci přivoláni do Medlešic, odkud místní obyvatelka oznámila, že jí přítel doma rozbil stoličku. Hlídka po příjezdu shledala obě osoby v podnapilém stavu, avšak orientované místem i časem. Protože zmíněný kus nábytku nejevil žádné známky poškození a žádné protiprávní jednání strážníci neshledali, po tomto zjištění zase odjeli.

Žena měla nabízet v Husově ulici k prodeji drogy

Po 21. hodině bylo oznámeno na linku 156, že v jednom z bytů bytového domu v Husově ulici nabízí žena k prodeji drogy. Po příjezdu strážníků se již na místě nacházeli policisté a celou věc řešili.

Mladík se snažil utéct strážníkům. Byl dopaden a spoután

Před půl dvanáctou v noci vyjeli strážníci na základě telefonického oznámení do Sladkovského ulice, kde se u jednoho z domů zdržoval mladík, jenž neustále křičel a rušil noční klid. Hlídce mladý muž sdělil, že se křikem dožadoval rozhovoru s přítelkyní, jež tam bydlí. Protože mladík jevil známky požití alkoholu, byl vyzván, aby se podrobil orientační dechové zkoušce na alkohol. Této výzvy mladý muž neuposlechl a místo toho se dal se na útěk. Hlídka jej po chvíli dostihla a za použití donucovacích prostředků – hmatů, chvatů a služebních pout mu zabránila v útěku. Po chvíli se na místo dostavila jeho sestra a muže převzala do své péče. Mladý výtečník byl strážníky vyzván, aby se následně ve stanovený den dostavil do služebny městské policie k sepsání zápisu o podaném vysvětlení a k dořešení svého protiprávního jednání.

Chrudimskou traumatologii opustil svévolně pacient

V 02.05 hodin kontaktovala strážníky pracovnice Chrudimské nemocnice s informací, že jejich traumatologické oddělení svévolně opustil pacient s poraněným obličejem, a požádala strážníky o jeho dopravení zpět do zdravotnického zařízení. Hlídka prověřila město, avšak muže odpovídajícího popisu nikde nezaregistrovala.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here