Lukáš Dvořák: Chrudimští strážníci zachránili život!

0
3265
Foto: Městská policie Chrudim

Pátek 29. března je dnem, který utkví v hlavách dvou chrudimských strážníků na dlouhou dobu. Při nástupu na ranní směnu netušili strážníci Petr Půlpán a Jiří Němec, že budou brzy hlavními aktéry příběhu, při kterém dojde k záchraně lidského života.

Co se vlastně toho dne stalo? V 9.29 hodin přijal vrchní strážník oznámení, že v jednom z domů v Revoluční ulici chce žena zřejmě spáchat sebevraždu oběšením. Tato žena měla zavolat své sestře a svěřit se jí se svojí tíživou životní situací, na závěr hovoru řekla, že se oběsí. Při zpětném volání už byly slyšet pouze neurčité zvuky, rána, a poté se hovor ukončil.

Na místo byli ihned vysláni strážníci Půlpán a Němec, kteří se v tu dobu nacházeli na okraji Chrudimi, kde kontrolovali provizorní příbytek, v němž se zdržují bezdomovci. Během pár minut byli na místě, s přispěním tamního obyvatele se dostali do domu a běželi k bytu, v němž žena bydlí. Dveře bytu byly otevřené, žena v něm však nebyla. Následně zjistili, že se nachází na schodišti o patro výše. Obavy z možného pokusu sebevraždy se bohužel potvrdily, neboť žena měla na krku uvázanou smyčku a v době prvního kontaktu se strážníky již ztrácela vědomí. Strážníci okamžitě reagovali a ženě poskytli první pomoc. Na místo také neprodleně přivolali Rychlou záchrannou službu. Na uvedenou adresu přijela rovněž druhá hlídka městské policie, hlídka Policie ČR a již zmíněná zdravotnická služba, jejíž posádka ženu následně převezla do chrudimské nemocnice.

„Za vedení městské policie bych chtěl touto cestou ocenit profesionální jednání zasahujících kolegů, jejichž rychlost a duchapřítomnost vedla k záchraně lidského života,“ říká Lukáš Dvořák, vrchní strážník Městské policie Chrudim.

Na závěr stojí za připomenutí, že v případě strážníka Jiřího Němce jde již o druhý případ, při kterém dokázal aktivním jednáním zachránit lidský život. V prvním případě se jednalo o záchranu muže z hořícího bytu. Tato událost se datuje do roku 2012.

K případu se vyjádřil i starosta města František Pilný: „S oběma strážníky se v následujících dnech sejdu, abych jim osobně poděkoval. Takových lidí si velmi vážím a jsem moc rád, že pro naše město pracují.“

Autor: Lukáš Dvořák, vrchní strážník Městské policie Chrudim

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here