Potyčka mezi dvěma soky v ulici Dr. Václava Peška bude mít dohru u přestupkové komise

0
601
Foto: Městská policie Chrudim

V pondělí 1. dubna krátce po desáté dopoledne byli strážníci přivoláni na Masarykovo náměstí, kde nesprávně zaparkovaný automobil bránil ve vyjetí vozidlům ze dvora. Po příjezdu hlídky se k automobilu dostavil jeho řidič, jenž po vyřešení dopravního přestupku se strážníky s vozidlem okamžitě odjel.

Potyčka mezi dvěma soky v ulici Dr. Václava Peška

V 10.28 hodin kontaktoval strážníky občan s tím, že v ulici Dr. Václava Peška došlo k fyzickému napadení. Muž následně strážníkům sdělil, že během jízdy automobilem společně s přítelkyní je ve zmíněné ulici předjelo vozidlo, které těsně před nimi zastavilo. Následně z automobilu vystoupil manžel jeho přítelkyně, s nímž ona už několik let nežije a začal do něho strkat rukama. Protože druhý z mužů v ústním podání vysvětlení vše popřel a s popsanou událostí nesouhlasil, hlídka událost zadokumentovala a spisový materiál následně postoupí k dořešení přestupkové komisi.

Dlouho odstavený cizí automobil ve Švermově ulici

Přibližně o hodinu později vyjeli strážníci na základě telefonického oznámení do Slatiňan, kde na parkovišti ve Švermově ulici, jež náleží k místnímu zařízení sociálních služeb, parkoval delší dobu cizí automobil. Hlídka provedenou lustrací zjistila jeho majitele a kontaktovala jej. Tento muž z nedaleké Lukavice strážníkům sdělil, že zde vozidlo zaparkoval z důvodu technické závady a přislíbil, že ještě téhož dne nepojízdný automobil z parkoviště odstraní. O zjištěných skutečnostech se hlídce nepodařilo oznamovatele vyrozumět.

Parkovačka po upozornění v pěší zóně Na Sádkách

Před 13. hodinou bylo oznámeno na linku 156, že v pěší zóně v ulici Na Sádkách parkují neoprávněně vozidla. Hlídka v ulici shledala jeden automobil stojící nesprávně, proto za jeho stěrač umístila výzvu pro nepřítomného řidiče.

Nález dámské peněženky, finanční hotovosti a mobilu

Ve 14.40 hodin informovala strážníky pracovnice hypermarketu v ulici Dr. Milady Horákové, že v jejich prodejně byla nalezena dámská peněženka s finanční hotovostí a mobilní telefon. Strážníci následně tyto věci vyzvedli a dopravili je do služebny městské policie. Protože zmíněná peněženka neobsahovala žádné indicie vedoucí ke zjištění její majitelky, byla i s penězi odevzdána do oddělení ztrát a nálezů městského úřadu. O nálezu mobilního telefonu byla vyrozuměna mladá žena z Chrudimi, jež v dopoledních hodinách kontaktovala hlídku a oznámila ztrátu svého přístroje. Následně se tato slečna dostavila opět do služebny, kde jí byl nalezený mobil vydán.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here