Slasti a strasti mladých lidí v Pátek večer

0
547
Foto: Chrudimská beseda

Nenechte se zmýlit názvem hry „Pátek večer“. Její příběh se sice bude odvíjet večer, ale v pondělí 8. dubna, a to v Divadle Karla Pippicha. Jde o humorný pohled na strasti a slasti několika mladých lidí, kteří si zajdou po práci do oblíbeného podniku. Autorem komedie je Andrew Bovell, za divadelní a filmové scénáře mnoha cenami ověnčený Australan.

Lístky v ceně 320 korun jsou k dostání přímo v divadle, městském informačním centru nebo online na odkazu www.chrudimsobe.cz. Představení začne v 19 hodin.

Zdánlivě spontánní konverzace versus bolavé srdce

Mladí proberou – se zdánlivým nadhledem – sex, telecí kotlety, lásku, kreditní karty, smrt, mobilní aplikace, budoucnost, jahody se šlehačkou, umění, pálení žáhy, přátelství a barevné rybky. Všichni si chtějí večer užít, každý má ale jinou představu. Někdo se chce navečeřet, někdo si chce povídat nebo tancovat, někdo najít partnera na jednu noc a někdo napořád. Všechny ale spojuje stejná naděje: že život není jen jednotvárný kolotoč „od devíti do pěti“. Každý z nich na něco čeká – až přinesou jídlo, až kolega dopije pivo a půjde pro další rundu, až začne hrát kapela, až se vrátí kolegyně z toalety, až dorazí opozdivší se společný přítel, který vyřeší názorové neshody.

Komedie má pod slupkou nevázaného veselí ryzí srdce, trochu rozbolavělé a pohmožděné, ale zároveň tlukoucí pro lidské slabosti. Jde o velkou příležitost pro mladé a talentované herce. V chrudimském divadle ji uvede Pantheon Production.

Napsal: Miloš Pelikán

Foto: Chrudimská beseda

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here