Strážníci museli řešit spor o hřiště v ulici Na Výsluní mezi fotbalisty a hráči pétanque

0
449
Oplocené hřiště Na Výsluní slouží občas i hráčům pétanque. Foto: fb

V neděli 7. dubna minutu před půl devátou ráno bylo prostřednictvím linky 156 oznámeno, že v remízku poblíž křižovatky ulic Dr. Václava Peška a Obce Ležáků sedí zraněný zajíc. Hlídka informaci prověřila, avšak zvíře zde nezaregistrovala.

Spor o stůl v bytovém domě na Palackého třídě

V 9.10 hodin vyjeli strážníci na základě telefonického oznámení na Palackého třídu, kde obyvatelce domu někdo odcizil ze společných prostor budovy její stůl. Hlídce po příjezdu oznamovatelka sdělila, že v jejich domě právě probíhalo stěhování a strážníkům rovnou předala tip na možného pachatele krádeže. Hlídka následně tohoto člověka kontaktovala a ten uvedl, že dotyčnou v minulosti opakovaně písemně vyzýval, aby nábytek ze společné chodby odstranila z důvodu nadcházejících stavebních prací. Obyvatelka však prý jeho výzev nedbala a stůl ze společné chodby neodstranila, proto tak musel učinit sám. Jelikož se poté oznamovatelku strážníkům nepodařilo kontaktovat, aby se k mužovu tvrzení vyjádřila, bude věc předmětem dalšího šetření.

Policie žádala strážníky o pomoc v dětském domově

Po 14. hodině požádal o spolupráci operační důstojník Policie ČR, který žádal strážníky o provedení asistence jeho hlídkám, jež vyjely řešit oznámení do DDŠ v Čáslavské ulici. Před příjezdem do zařízení však operační důstojník městskou policii odvolal s tím, že jejich přítomnosti na místě už není zapotřebí.

Strážníci znovu hledali zraněného zajíce, tentokrát ve Fibovce

V 16.17 hodin byli strážníci přivoláni na hřiště ve Fibichově ulici, kde se měl pohybovat zraněný zajíc. Hlídka tuto informaci na místě prověřila, avšak ani tentokrát zvíře nezaregistrovala.

Nález platební karty v chrudimském supermarketu

Přibližně o hodinu později oznámila na linku 156 pracovnice supermarketu v ulici SNP, že byla v prodejně nalezena zapomenutá platební karta. Strážníci předmět v supermarketu převzali a následně jej odevzdali do oddělení ztrát a nálezů městského úřadu.

Spor o hřiště v ulici Na Výsluní mezi fotbalisty a hráči pétanque

V 18 hodin obdrželi strážníci informaci, že na oploceném hřišti u odbočky do ulice Na Výsluní došlo ke sporu mezi dvěma skupinami lidí, z nichž jedni přišli hrát fotbal a druzí zde chtěli hrát pétanque. Strážníci po příjezdu jednali se zástupci obou skupin sportovců. Záhy vyšlo najevo, že ani jedna skupina není oprávněna využívat uvedené hřiště výhradně pro sebe, proto se tito lidé vzájemně domluvili a každá skupina využila pro svůj sport pouze polovinu uvedeného hřiště.

Auto parkující Na Sádkách mimo vyznačená místa

Po 22. hodině vyjeli strážníci na základě telefonického oznámení do ulice Na Sádkách, kde v pěší zóně parkoval automobil mimo vyznačená parkovací místa. Hlídka ulici prověřila a shledala, že na dotyčné vozidlo byla výzva pro nepřítomného řidiče umístěna již před tímto telefonátem a jiný nesprávně zaparkovaný automobil zde nebyl zaregistrován. O této skutečnosti byl následně oznamovatel vyrozuměn.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here