Agresivní opilec putoval na záchytku v poutech

0
643
Foto: Městská policie Chrudim

V pondělí 8. dubna krátce po osmé ráno informoval občan strážníky o tom, že ve Švermově ulici zaregistroval zastavující dodávkový automobil, jehož posádka poté vystoupila a podezřele se rozhlížela po okolí. Hlídka ulici prověřila, avšak zmíněné vozidlo nikde nezaregistrovala.

Poškozená dlažba na kruhové křižovatce u Tesca

V 10.24 hodin byli strážníci přivoláni na okružní křižovatku poblíž hypermarketu v ulici Dr. Milady Horákové, kde muž zaregistroval poškození dlažby, jež mohlo ohrozit projíždějící automobily. Po příjezdu hlídky byla již prováděna odborná oprava dlažby.

Dvojice mladíků močící do křoví v Městském parku

Po 15. hodině bylo telefonicky oznámeno, že se v Městském parku v Pardubické ulici zdržují podezřelí mladíci, kteří zde močí do křoví. Strážníci v parku zastihli dva muže, z nichž jeden byl z Heřmanova Městce a druhý z Letohradu. V uvedenou dobu se tyto osoby žádného protiprávního jednání nedopouštěly, proto je hlídka poučila a následně tito mírně podnapilí muži z místa odešli.

Agresivní opilec putoval na záchytku v poutech

V 18.59 hodin vyjeli strážníci na základě telefonátu občana na Palackého třídu, protože se na parkovišti u tamního supermarketu pohyboval zjevně opilý muž, jenž obtěžoval zákazníky prodejny a snažil se nasedat do zaparkovaných automobilů. Hlídka tohoto člověka, jenž se choval agresivně k ostraze supermarketu, podrobila orientační dechové zkoušce na alkohol, kterou mu naměřila hodnotu 3,5 promile alkoholu, proto jej následně dopravila na vyšetření do nemocnice, kde službu konající lékař rozhodl o jeho umístění do Protialkoholní záchytné stanice v Pardubicích. Vzhledem k mužově vzrůstající agresivitě byli strážníci vůči němu nuceni použít služebních pout. Po 20. hodině byl tento člověk předán hlídkou do péče personálu záchytné stanice.

Odhozená taška s léky na okně bytu na Palackého třídě

V 19.40 hodin oznámil prostřednictvím linky 156 obyvatel Palackého třídy, že někdo z ulice právě odhodil na okno jeho bytu tašku s léky. Hlídka od oznamovatele tašku i s obsahem převzala a následně vše odevzdala do oddělení ztrát a nálezů městského úřadu.

Tři parkovačky za stání na veřejné zeleni v Malecké ulici

O pět minut později byli strážníci přivoláni do Malecké ulice, kde parkovaly automobily na zeleni. Hlídka po příjezdu umístila za stěrače těchto tří vozidel výzvy pro nepřítomné řidiče.

Opilá pacientka rušila před nemocnicí křikem noční klid

Dvacet devět minut po půlnoci kontaktovala strážníky pracovnice Chrudimské nemocnice s tím, že jimi ošetřená žena, jež byla právě propuštěna do domácí péče, před zdravotnickým zařízením ruší noční klid hlasitým křikem. Strážníci u této mladé a viditelně podnapilé ženy z Hlinska provedli orientační dechovou zkoušku na alkohol s naměřenou hodnotou 1,6 promile alkoholu. Vzhledem ke zjištěným skutečnostem byli následně přivoláni policisté, kteří věc převzali do své kompetence.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here