Chrudim se poprvé zapojuje do kampaně „Do práce na kole“

0
688
Ilustrační foto: Pixabay.com

Už jen do pondělí 15. dubna se můžete registrovat do celostátní kampaně „Do práce na kole“. Ta se uskuteční v květnu, pořádá ji spolek Auto*Mat a Chrudim je v ní nováčkem. „Cílem kampaně je motivovat co nejvíce lidí, aby jako dopravní prostředek po městě používali jízdní kolo nebo jakoukoli bezmotorovou formu dopravy včetně běhu nebo chůze,“ vysvětluje starosta města František Pilný (nezávislý za ANO 2011).

Ceny, slevy a dárky pro účastníky

Akci koordinuje Zdravé město a místní Agenda 21: tyto subjekty se společně budou snažit pro registrované účastníky připravit doprovodný program. „Registrace ještě za zvýhodněnou cenu probíhá do 15. dubna na stránkách www.dopracenakole.cz, kde také najdete podrobnější informace. Pokud si zaregistrovaný účastník oblékne tričko kampaně, které získá každý při registraci, může využít některé z nabízených akcí, kde získá dárek nebo bude moci využít připravených slev,“ říká koordinátorka Zdravého města a MA21 Šárka Trunečková. Více informací lze najít na webu https://www.dopracenakole.cz/locations/chrudim.

Závěrečné vyhodnocení s předáním cen je připraveno na úterý 11. června v Městských lesích u rozhledny Bára. „Víme, že síť cyklostezek není u nás optimální, ale věříme, že s vybudováním obchvatu se i Chrudim stane pro cyklisty příjemnějším místem. Ale určitě se u nás najde týmový duch a najdou se i tací, kteří se k nám přidají. Šlápněte do pedálů nebo namasírujte své nohy a pojďme společně do toho,“ vyzývá místostarosta Pavel Štěpánek (Piráti).

Napsal: Miloš Pelikán

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here