Noc mladých výzkumníků poodhalí tajemný a hravý svět vědy a techniky

0
643
Foto: Pixabay.com

V Pardubicích se každoročně koná Noc mladých výzkumníků. Letos se odehraje v úterý 16. dubna od 16 hodin v ABC Klubu a opět slibuje nevšední zážitky. Na co se chlapci a děvčata můžou těšit? Chemické pokusy, zdraví nadevše, restaurátorské techniky, ekonomické kvízy, logistické hry, matematika jako zábava, virtuální realita, IT, historické záhady, hvězdárna… Vstupte do tajemného a hravého světa vědy a techniky. Sedm fakult Univerzity Pardubice, pět pardubických středních škol, hvězdárna a jedna základní umělecká škola vás zapojí do mnoha oborů lidské činnosti.

Velikonoční chemické kouzlení i umělá inteligence

Zdokonalíte si finanční a ekonomickou gramotnost, pokusíte se o řešení logistického problému a řízení zabezpečení na železnici, navštívíte dílnu restaurátorů. Zkusíte workshop angličtiny či výtvarnou dílnu pro děti, seznámíte se s umělou inteligencí. Vyzkoušíte velikonoční chemické kouzlení, uvidíte Teslovu cívku, malování vajec technologií 3D a další zajímavosti.

Vstup na akci je zdarma. Další informace sdělí a na dotazy odpoví ing. arch. Iva Svobodová z Univerzity Pardubice na telefonu 466 036 482 či e-mailu iva.svobodova@upce.cz.

Napsal: Miloš Pelikán

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here