Hlídka strážníků musela budit ve Fibichově ulici muže ležícího na trávníku

0
411
Foto: Městská policie Chrudim

V pátek 12. dubna po poledni informoval strážníky pracovník hypermarketu v ulici Dr. Milady Horákové o tom, že byla v jejich prodejně nalezena platební karta. Hlídka tento předmět převzala a o nálezu vyrozuměla jeho majitele, který se poté v odpoledních hodinách dostavil do služebny městské policie a platební kartu převzal.

Rozdělaný oheň v lesíku v ulici Dr. Milady Horákové

Ve 14.56 hodin byli strážníci přivoláni občanem do lesíka v ulici Dr. Milady Horákové, kde mladíci rozdělali oheň a oznamovatel pojal obavu, aby nedošlo k požáru. Hlídka po příjezdu na místě shledala, že oheň založil starší místní muž, jenž v přítomnosti strážníků plameny okamžitě uhasil. Po vyřešení přestupku hlídka odjela.

Ohlášená rvačka mezi bezdomovci na Borzně

Krátce před 16. hodinou bylo oznámeno na linku 156, že se na Borzně vzájemně fyzicky napadají bezdomovci. Strážníci zde zastihli tři místní muže bez domova, kteří se v tuto dobu žádného protiprávního jednání nedopouštěli. Protože nikdo z nich o napadení nevěděl, ani nebyl poškozen, hlídka odjela.

Dva přivázaní jezevčíci ve Filištínské ulici

V 16.25 hodin se strážníci na základě telefonického oznámení dostavili do Filištínské ulice, kde se nacházeli dva psi, údajně dlouhodobě uvázaní nedaleko zdejšího hotelu. Po příchodu hlídky se k těmto dvěma jezevčíkům dostavila jejich majitelka a uvedla, že zde svá zvířata ponechala uvázaná pouze několik minut, aby vrátila vypůjčené knihy do knihovny. Po tomto sdělení žena své psy odvedla.

Devět parkovaček po upozornění ve Štěpánkově ulici

V 17.52 hodin obdrželi strážníci telefonické oznámení o nesprávně zaparkovaných automobilech, stojících ve Štěpánkově ulici na vyhrazených parkovacích místech bez příslušného označení. Hlídka informaci prověřila a poté na devět těchto vozidel umístila výzvy pro nepřítomné řidiče.

Hlídka strážníků budila ve Fibichově ulici ležícího muže

Po 20. hodině byli strážníci přivoláni do Fibichovy ulice, kde u jednoho z domů ležel na trávě zřejmě opilý muž. Hlídka v něm po probuzení zjistila místního občana. Protože se muž cítil zdravotně v pořádku a lékařskou pomoc nežádal, odešel odsud pryč.

Ulomená dopravní značka po nehodě v Široké ulici

Ráno před půl čtvrtou bylo oznámeno prostřednictvím linky 156, že u budovy banky v Široké ulici leží ve vozovce ulomená dopravní značka. Strážníci informaci ověřili a zjistili, že k poškození svislé dopravní značky došlo v důsledku dopravní nehody, k níž tam došlo, a dále, že odpovědná řidička setrvala na místě události. Na základě zjištěných skutečností hlídka přivolala Policii ČR, jež po příjezdu převzala dopravní nehodu k řešení.

Sražená srna poblíž kruhové křižovatky u Medlešic

O několik minut později informoval strážníky občan o sražené srně, jež ležela na komunikaci poblíž okružní křižovatky u Medlešic. Vzhledem k vytížení strážníků bylo oznámení předáno operačnímu důstojníkovi Policie ČR, jenž sdělil, že událost již řeší policisté.

Další udání v Malecké ulici. Tentokrát po půl páté ráno

Krátce po půl páté oznámil anonymní oznamovatel, že v Malecké ulici parkuje automobil v místě s vodorovným dopravním značením žluté barvy. Hlídka prověřila zmíněnou ulici a následně za stěrač jednoho vozidla umístila výzvu pro nepřítomného řidiče.

Ženy rušily při návratu z oslavy noční klid v Akátové ulici

V 5.32 hodin vyjeli strážníci na základě telefonického oznámení do Akátové ulice, kde v jednom z domů měli obyvatelé konkrétního bytu hlasitým hovorem rušit noční klid. Při příjezdu hlídky byl však v budově naprostý klid, přesto strážníci kontaktovali obyvatelku příslušného bytu. Žena uvedla, že se vrátila domů z oslavy společně se svojí kamarádkou, ale momentálně již obě spaly. Přestupkové jednání hlídka tedy neshledala a následně odjela.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here