V Muzeu barokních soch zazní Janovy pašije

0
535
Foto: Chrudimská beseda

Dlouhodobý cyklus s názvem Chrudimské hudební pátky dospěl k číslu 840. Ve čtvrtek 18. dubna se v Muzeu barokních soch uskuteční koncert Pašije u „Božího hrobu“. Přední pražský soubor staré hudby Cappella Mariana uvede Janovy pašije od německého barokního skladatele Heinricha Schütze. Uměleckým vedoucím je Vojtěch Semerád.

Koncert začne v 19 hodin, lístky za 150 korun jsou k dostání v Divadle Karla Pippicha, městském informačním centru nebo online na odkazu www.chrudimsobe.cz.

Zazpívá špičkový vokální soubor Cappella Mariana

Capella Mariana je komorní vokální soubor, který se specializuje na interpretaci středověkého vícehlasu, renesanční polyfonie a vokálních děl raného baroka. Vznikl v roce 2008 a jako jeden z mála domácích vokálních souborů se zaměřuje na uvádění pozapomenutých děl italské, vlámské či anglické renesance. Jeho členy jsou mezinárodně renomovaní pěvci, kteří pravidelně spolupracují se souborem Collegium Marianum a vystupují na prestižních evropských festivalech. V prosinci 2012 ansámbl vydal svou profilovou nahrávku pod názvem Sacrum et Profanum.

Napsal: Miloš Pelikán

Foto: Chrudimská beseda

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here