Strážníci byli nuceni vykázat obtížné bezdomovce od Dukly a o chvíli později také od Borzny

0
322
Ilustrační foto: Pixabay.com

Ve středu 17. dubna v 6.46 hodin bylo strážníkům anonymně oznámeno, že v Malecké ulici parkuje nesprávně automobil na místě s vodorovným dopravním značením žluté barvy. Hlídka oznámení prověřila a následně na takto zaparkované vozidlo umístila výzvu pro nepřítomného řidiče.

Ve sklepě paneláku Na Šancích přespával bezdomovec

V 8.08 hodin vyjeli strážníci na základě telefonického oznámení do sídliště Na Šancích, kde spal ve sklepních prostorech panelového domu bezdomovec. Hlídka tohoto muže po probuzení z budovy vykázala.

Anonym udal v Čáslavské ulici dodávku na chodníku

V 10.44 hodin kontaktoval strážníky anonymní oznamovatel s tím, že v Čáslavské ulici parkuje dodávkový automobil na chodníku. Strážníci následně kontaktovali jeho řidiče, jenž sdělil, že na chodníku zaparkoval automobil z důvodu probíhajícího stěhování. Po vyřešení přestupku s hlídkou muž vozidlo přeparkoval.

Obtížný bezdomovec u nákupního centra Dukla

Po jedenácté dopoledne byli strážníci přivoláni do nákupního centra ve Škroupově ulici, kde se pohyboval zřejmě opilý bezdomovec a obtěžoval kolemjdoucí lidi. Hlídka po příjezdu odsud tohoto místního muže bez domova vykázala.

Strážníci vykázali od Borzny dalšího bezdomovce

Před polednem požádal strážníky o spolupráci operační důstojník Policie ČR, neboť bylo třeba prověřit oznámení o bezdomovci, jenž postával u obchodního centra na Borzně, kde obtěžoval kolemjdoucí osoby. Hlídka i tohoto muže bez domova odsud vykázala.

Stížnost na projíždějící automobil v Břetislavově ulici

Ve 13.03 hodin volal na linku 156 místní občan s tím, že potkal v Břetislavově ulici, kde je pěší zóna, projíždějící automobil. Jeho řidiče napomenul, avšak ten jeho upozornění nedbal a místo toho jej odbyl. Strážníci po příchodu do ulice kontaktovali oznamovatele a následně jednali i s řidičem uvedeného vozidla, jenž hlídce sdělil, že již přítomnému chodci vše vysvětlil a poučil jej o tom, že on jako řidič automobilu provádějícího zásobování firmy v Břetislavově ulici může do pěší zóny vjet. Ani jeden z mužů již ničeho po strážnících nežádal, proto hlídka odešla.

Zlodějka z Chroustovic zadržená v chrudimském Lidlu

Krátce před 16. hodinou informovala strážníky ostraha supermarketu v Poděbradově ulici, že došlo v jejich prodejně ke krádeži zboží. Strážníci v podezřelé ženě zjistili obyvatelku Chroustovic, jež se doznala, že úmyslně pronesla za pokladní zónu bez zaplacení prací prostředky. Hlídka její přestupek proti majetku vyřešila na místě uložením pokuty a zadržené zboží bylo v pořádku vráceno zpět do prodeje.

Autobusák si stěžoval na auta na Jungmannově nábřeží

O několik minut později vyjeli strážníci na základě telefonického oznámení na Jungmannovo nábřeží, kde parkovaly automobily v místě s vodorovným dopravním značením žluté barvy a tím komplikovaly jízdu autobusu. Hlídka informaci prověřila, avšak žádné takto zaparkované vozidlo zde nezaregistrovala.

Hlídka strážníků odchytla zraněného havrana

V 17.27 hodin kontaktovala strážníky žena s tím, že v Družstevní ulici u autobusové zastávky zaregistrovala zraněného havrana, který nemohl vzlétnout. Hlídka zvíře odchytla a dopravila do služebny na Resselově náměstí, kde je následně převzal do své péče pracovník záchranné stanice živočichů.

Devět parkovaček po upozornění v sídlišti Na Větrníku

Po páté ráno byli strážníci přivoláni do sídliště Na Větrníku, kde u jednoho z domů parkovaly automobily na chodníku. Hlídka poté umístila za stěrače devíti vozidel výzvy pro nepřítomné řidiče.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here