Sanita odvezla z vlakového nádraží zraněnou ženu, která upadla na nástupišti

0
662
Ilustrační foto: Pixabay.com

V úterý 23. dubna v 7.59 hodin kontaktoval strážníky občan s tím, že v prostoru autobusové zastávky v ulici Strojařů parkují automobily. Hlídka informaci na místě prověřila a následně za stěrač jednoho vozidla umístila výzvu pro nepřítomného řidiče.

Dvě parkovačky na kamionech za supermarketem

V 11.35 hodin byli strážníci přivoláni k supermarketu v ulici SNP, kde nesprávně parkoval nákladní automobil. Hlídka proto po příjezdu na tento kamion i na další nesprávně zaparkované osobní vozidlo umístila výzvy pro nepřítomné řidiče.

Sanita musela odvézt z nádraží zraněnou ženu

Před 18. hodinou bylo oznámeno na linku 156, že na nádraží ČD v ulici Čs. armády se po nástupišti vrávoravě pohybuje zřejmě zraněná žena. Současně s hlídkou se k budově nádraží dostavila přivolaná záchranka, která ženu z Přelouče, jež si stěžovala na bolest ruky po pádu, převzala do své péče a dopravila sanitním vozem k vyšetření do nemocnice.

Seniorka se zaklínila na lůžku a potřebovala pomoc

V 18.05 hodin obdržel operátor městské policie tísňový signál od seniorky s bydlištěm v sídlišti U Stadionu, jež potřebovala pomoc strážníků. Hlídka ženu zastihla sedící na lůžku s dolní končetinou uvězněnou mezi matrací a kovovou postranicí. Strážníci tedy její nohu opatrně uvolnili a následně odjeli, neboť seniorka se cítila zdravotně v pořádku a lékařské vyšetření ani ošetření nežádala.

Podezřelý muž na staveništi v Průmyslové ulici

Ve 20.57 hodin upozornil strážníky občan na to, že na staveništi ve strojírenském areálu v Průmyslové ulici zaregistroval podezřelého muže, jenž se tam pravděpodobně snažil odcizit elektrické kabely. Strážníci stavbu prověřili, avšak uvedeného muže nikde nezahlédli.

Nadměrný náklad poškodil železniční vlečku

O čtyřicet minut později zpozorovali strážníci během hlídkové činnosti, že ve stejném strojírenském areálu došlo k poškození zabezpečovacího zařízení na železniční vlečce, jež způsobil průjezd vozidla s nadměrným nákladem, který byl vypraven z místní firmy. Na místo byla proto přivolána Policie ČR, která událost převzala do své kompetence.

Žena nedokázala sama pomoci manželovi, který upadl

Před šestou ráno se obrátila na strážníky s žádostí o pomoc obyvatelka Pardubické ulice, jelikož doma došlo k pádu jejího manžela a ona sama mu nedokázala pomoci vstát. Hlídka tedy nezraněného muže vyzvedla a usadila jej do křesla, kde setrval v péči své manželky. Poté hlídka odjela.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here