Největší rej čarodějnic v Pardubicích se odehraje v areálu pivovaru

0
1018

Čarodějnice se budou v Pardubicích a blízkém okolí jistě pálit na vícero místech. Ale jedna tahle dnes už výhradně lidová zábava bude v regionu největší a nejatraktivnější. Byť se uskuteční o pár dní dřív než onoho posledního dne v měsíci… Už v sobotu 27. dubna se odpoledne můžete vydat do areálu Pardubického pivovaru na „Pohádkový slet čarodějnic“.

Vše začne až ve 14 hodin

Brány pivovaru se otevřou až ve dvě odpoledne. Do 17 hodin bude probíhat dětský program, zakončený zapálením čarodějnic a do 20 hodin zábava pro dospělé. Kapely, konkrétně country skupina Jako vždycky a Teplá buchta – Kabát revival, budou hrát až do 22 hodin, kdy celá akce skončí.

Co se bude dít

Malé i větší děti se mohou těšit na dětské dílničky, soutěžní stanoviště s úkoly, soutěže v pojídání na pódiu, ochutnávky přírodních limonád a mnoho dalšího. Dospěláci budou mít program podobný, ale šitý na míru jejich věkové kategorii. Navíc si vyslechnou přednášku o pivovarnictví, dostanou školní lekci z čepování piva a budou se také moci vydat na exkurzi do pivovaru.

Společná však bude vstupenka, na kterou se bude zapisovat účast na jednotlivých soutěžních zastávkách. Na konci trasy si každý, kdo ji absolvoval, vyzvedne sladkou odměnu.

Občerstvení bude, s gyrosem ale nepočítejte

Kromě velkého ohně bude hned hořet několik malých. Jeden poslouží k opékání špekáčků, které budou k zakoupení ve stánku. Dalších pět ohňů bude pro kotlíkové guláše, které budou v prodeji hned od začátku. Gurmáni se budou moci zapojit do ankety o nejlepší guláš.

Na stáncích budou k dostání i chuťovky k pivu. Na čepu bude 11 druhů piva a nová přírodní limonáda LIMI s příchutí bezinky.

Vstupné pro dospělé je 120 korun a 80 s maskou. Děti si „Pohádkový slet čarodějnic“ užijí za 60 korun či za 30 s maskou. V případě škaredého počasí sledujte informace na stránkách www.pernstejn.cz/aktualne.

Napsal: Miloš Pelikán

Video: Roman Svoboda
Zdroj: YouTube.com

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here