Chrudimskou nemocnici svévolně opustil pacient se sebevražednými sklony

0
906
Foto: Roman Zahrádka

V pátek 26. dubna v 8.22 hodin vyjeli strážníci na základě telefonického oznámení na Palackého třídu, kde došlo v supermarketu ke krádeži zboží. Hlídka v prodejně zastihla podezřelou mladou ženu z Tuněchod, jež se ke svému úmyslnému jednání doznala. Strážníci s ní tedy přestupek proti majetku vyřešili uložením pokuty. Zadržené zboží bylo v pořádku vráceno zpět do prodeje.

Strážníci odchytli v Topolské ulici německého ovčáka

Asi v 10.15 hodin obdrželi strážníci informaci, že před restaurací v Topolské ulici leží fena německého ovčáka a její majitel se nikde v okolí nenachází. Hlídka tedy zvíře odchytla a následně jej předala do péče pracovníků útulku v Sečské ulici.

Stížnost na parkování na místech pro invalidy u Lidlu

V 15.05 hodin bylo oznámeno na linku 156, že na parkovišti u supermarketu v Poděbradově ulici stojí neoprávněně na parkovacích místech, určených pro vozidla invalidů, automobily bez příslušného označení. Strážníci informaci prověřili, avšak na vyhrazených parkovacích místech zaregistrovali pouze jedno stojící vozidlo, jež bylo řádně označeno jako automobil invalidy. Protiprávní jednání v tomto případě hlídka tedy neshledala.

Žena si na Resselově náměstí zabouchla klíčky od auta

Ve 21 hodin se do služebny městské policie na Resselově náměstí dostavila řidička, jež požádala strážníky o pomoc, neboť ve svém automobilu ponechala klíče a ten se následně sám uzamkl. Hlídka se poté dostavila do místa bydliště ženy, kde se jí za asistence strážníků automobil podařilo otevřít a klíče vyzvednout.

Hledání podezřelé osoby z baru v Topolské ulici

Před půl dvanáctou v noci přivolala strážníky obsluha baru v Topolské ulici, neboť v jeho okolí obcházela podezřelá osoba, jež vstoupila i dovnitř, avšak vzápětí podnik opustila. Hlídka oznámení prověřila, ale podezřelého člověka v baru ani v jeho okolí nezaregistrovala.

Hádka otce s duševně nemocným synem U Stadionu

V 01.22 hodin oznámil na linku 156 obyvatel sídliště U Stadionu, že u něj doma došlo ke slovní rozepři se synem, jenž trpí duševní nemocí a momentálně je pod vlivem alkoholu. Hlídka po příjezdu syna v mírně podnapilém stavu, avšak orientovaného místem i časem, na žádost otce z bytu vykázala. Ten si vzal své osobní věci a bydliště svého otce dobrovolně opustil.

Nemocnici svévolně opustil pacient se sebevražednými sklony

V 6.13 hodin požádala strážníky o pomoc pracovnice Chrudimské nemocnice, neboť jejich zařízení svévolně opustil pacient se sebevražednými sklony, jehož je třeba dopravit zpět do nemocnice, kde musí absolvovat psychiatrické vyšetření. Hlídka na základě této žádosti prověřila ulice města, avšak muže nikde nezaregistrovala.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here