Cyklistická kampaň nabídne účastníkům na pěti květnových akcích výhody a dárky

0
1504

V polovině dubna jsme psali o celostátní kampani s výmluvným názvem „Do práce na kole“, která se letos poprvé koná i v Chrudimi. Pro ty, kdo se řádně zaregistrovali, je v květnu přichystáno pět zajímavých akcí. U všech je výhodné či nezbytné přijít nebo přijet v tričku zmíněné kampaně.

Káva, brouzdání v korunách stromů a „pravé“ chrudimské pivečko

Po celý měsíc si můžete v obchůdku Mlsný pecivál dát fairtradovou kávu zdarma nebo si ji můžete vzít s sebou. Akce začíná hned prvého máje v 9 hodin.

Od začátku května až do 11. června si v rámci provozu Lanového parku Podhůra můžete vyzkoušet brouzdání v korunách stromů. Nezapomeňte si obléknout tričko kampaně, a získáte slevu na vstupném: cena pak bude 200 Kč.

Ve stejném časovém období si v rámci provozní doby Chrudimského pivovaru Filištín můžete zdarma ochutnat jedno malé pivo Filištín. První příležitost je už 1. května ve 20 hodin, ale pozor: Nezapomeňte na tričko kampaně! Kdy má pivovar otevřeno, zjistíte na facebooku.

Fairtradová snídaně a Férový piknik

Další akcí je fairtradová snídaně, která se uskuteční v sobotu 11. května od 10 hodin. Přijďte společně posnídat a strávit pohodové dopoledne s příjemnými lidmi do Mlsného Peciválu na Resselově náměstí! I vaše doma připravené fairtradové snídaně jsou vítány… Pokud se dostavíte v tričku kampaně, získáte navíc dárek.

Poslední akcí je 6. ročník Férového pikniku v Klášterních zahradách, který se koná ve středu 15. května od 16 do 18 hodin. Připraven bude bohatý program, vzniklý ve spolupráci rodinného centra Mama klub s Mlsným peciválem: ochutnávka fairtradového občerstvení (káva, čaj, džus apod.), tvořivá dílna, vzdělávací program pro děti, fotokoutek či oblíbené šátkování miminek fairtradovými šátky.

Ti, kdo rádi kuchtí, se mohou zúčastnit soutěže „O nejlepší férovou dobrotu“, a to tak, že donesou svůj výrobek připravený z fairtradových či regionálních surovin přímo na akci. Vítěz soutěže bude odměněn. Pokud na piknik navíc přijdete nebo přijedete v triku kampaně „Do práce na kole“ získáte dárek.

Napsal: Miloš Pelikán

Ilustrační video: automatpraha
Zdroj: YouTube.com

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here