Cestovatelský večer v heřmanoměsteckém kině zavede diváky do Albánie

0
717

Je to nápad, který by nejspíš měl úspěch i v Chrudimi. V kině Mír v Heřmanově Městci se už od roku 2005 konají pravidelné cestovatelské večery. Na programu jsou zpravidla ve čtvrtek večer jednou za dva týdny.

Jarní část letošní sezóny skončí ve čtvrtek 2. května pořadem „Na kole po Albánii“: začne v 18 hodin a potrvá zhruba hodinu a půl. Vstupenky za 60 korun lze snadno pořídit online na odkazu https://www.kinohm.cz/rezervace.

Země s nedobrou pověstí, která příjemně překvapí

Albánie je pro mnohé opředená nevalnou pověstí. Václav a Pavlína Blažkovi, kteří ji procestovali na kolech, si ale hned při prvé návštěvě udělali o této zemi jiný názor. Potkali totiž spoustu zajímavých lidí, kteří dokázali všechny obavy rozptýlit. A v Albánii se jim zalíbilo natolik, že se tam dvakrát vrátili. Během svých výprav poznali okolí Skadarského jezera, pluli albánským fjordem na Drinu, nakoukli do pohoří Prokletije a navštívili okolí Ochridského jezera. Samozřejmě se vydali i do příhraničí, takže návštěvníci kina uvidí i něco málo z Černé Hory, Řecka a Makedonie.

Napsal: Miloš Pelikán

Video: CK Adventura
Zdroj: YouTube.com

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here