Proběhla v restauraci Na Valech nepovolená hudební produkce provázená odpálením ohňostroje?

0
505
Foto: Pixabay.com

V úterý 30. dubna po půl osmé ráno informoval strážníky občan, že se na autobusové zastávce v Píšťovech druhým dnem nachází odstavený autobus. Strážníci oznámení prověřili a následně zjistili, že uvedené vozidlo netvoří překážku silničního provozu a odstaveno bylo z důvodu technické závady. Hlídka poté kontaktovala majitele autobusu, jenž sdělil, že jeho pracovníci již vyjeli na místo, aby porouchané vozidlo z komunikace odstranili.

Vyteklý olej na vozovce ve směru na Pardubice

V 8.01 hodin byli strážníci přivoláni na silnici I/17, kde u sjezdu směrem na Pardubice zaregistroval řidič na vozovce vyteklý olej. Hlídka informaci prověřila a následně kontaktovala hasiče, kteří po příjezdu znečistěnou komunikaci zasypali absorpční látkou.

Muž se na Masarykově náměstí obával napadení

Přibližně o hodinu později požádal o příjezd strážníků na Masarykovo náměstí občan, jenž zde byl po zaparkování svého automobilu slovně napaden kolemjdoucím mužem a obával se i možného fyzického napadení z jeho strany. Protože strážníci probíhající konflikt na uvedeném náměstí nezaregistrovali a nikdo z přítomných lidí se k nim nepřihlásil, pokusili se oznamovatele kontaktovat telefonicky, což se nepodařilo a hlídka poté odjela.

Nevhodně se chovající bezdomovci na zastávce

Ve 12.15 hodin vyjeli strážníci na základě oznámení ženy do ulice Dr. Milady Horákové, kde na autobusové zastávce seděli dva nevhodně se chovající bezdomovci. Hlídka zde však žádné takové osoby nezastihla.

Řidička porazila na Resselově náměstí litinový sloupek

Přesně o půl druhé odpoledne se do služebny městské policie dostavila řidička, jež strážníkům oznámila, že na Resselově náměstí při odbočování na parkoviště automobilem porazila ozdobný litinový sloupek. Hlídka tedy s ženou vyplnila záznam o dopravní nehodě a pořídila fotodokumentaci místa dopravní nehody. Uražený sloupek strážníci prozatím uložili ve služebně a vyplněný formulář s fotokopiemi potřebných dokladů předali k dalšímu řešení pracovnici příslušného odboru městského úřadu.

Parkovačka za stání na chodníku ve Víta Nejedlého

V 16.44 hodin bylo oznámeno na linku 156, že u jednoho z domů v sídlišti Víta Nejedlého parkuje automobil na chodníku. Hlídka tedy za stěrač tohoto vozidla umístila výzvu pro nepřítomného řidiče.

Vzájemná potyčka mezi mužem a ženou Na Ostrově

O deset minut později byli strážníci přivoláni do ulice Na Ostrově, kde měl muž napadat ženu. Hlídka uvedenou dvojici zaregistrovala nedaleko hypermarketu v ulici Dr. Milady Horákové. Muž i žena následně strážníkům uvedli, že mezi nimi došlo pouze ke slovnímu sporu, nikoli k fyzickému napadení, proto dalšího šetření události po hlídce nežádali.

Obyvatelka Vlčnovské ulice odchytla zraněnou straku

V 17.22 hodin kontaktovala strážníky obyvatelka Vlčnovské ulice s tím, že na své zahradě odchytla zraněnou straku. Hlídka převzala tedy zvíře od oznamovatelky a dopravila je do služebny, kde bylo prozatím ponecháno. Po telefonické konzultaci převzal nakonec straku do své péče pracovník záchranné stanice živočichů.

Nepovolená hudební produkce v restauraci Na Valech?

Po 21. hodině vyjeli strážníci na základě telefonického oznámení do ulice Na Valech, kde v prostoru restaurace došlo k odpálení ohňostroje. Hlídka v uvedeném podniku vyhledala odpovědnou osobu, s níž vyřešila její protiprávní jednání. Protože ve stejné restauraci probíhala zároveň hudební produkce, u níž nebylo jisté, zda byla předem řádně ohlášena úřadu, strážníci tuto skutečnost zadokumentovali a spisový materiál postoupí k prověření pracovníkům příslušného odboru městského úřadu.

Nedovolené odpálení ohňostroje v Medlešicích

Stejně tak ve 21.44 hodin bylo oznámeno prostřednictvím linky 156, že došlo tentokrát k odpálení ohňostroje v Medlešicích. Hlídka i v tomto případě vyhledala osobu odpovědnou za porušení obecně závazné vyhlášky a přestupek s ní na místě vyřešila.

Hlasitá hudba z bytu Na Větrníku rušila noční klid

Krátce před 23. hodinou obdrželi strážníci informaci, že v jednom z domů v sídlišti Na Větrníku dochází k rušení nočního klidu hlasitou hudbou, jež vychází z konkrétního bytu. Strážníci po příjezdu v bytu kontaktovali odpovědnou ženu a přestupkové jednání s ní vyřešili. Poté byl už v budově klid.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here