Občané mohou začít kontrolovat práci politiků na radnici. Doba, kdy se před lidmi schovávali, skončila

0
514
Foto: Kodl Cr

Nová radniční koalice (ANO 2011, Chrudimáci, Piráti a ČSSD) plní další slib, který dala před volbami občanům. Lidé si totiž mohou od nynějška zkontrolovat pracovní vytížení politiků, které si zvolili, na webu města chrudim.eu. Informoval o tom mluvčí chrudimské radnice Aleš Prokopec.

Splnění dalšího bodu programového prohlášení koalice

Opatření podle něj rozšiřuje dosavadní praxi. Nyní je možné zobrazit si program všech představitelů města. Pracovní kalendáře se na internetové stránky města vracejí po kratší odmlce způsobené technickými úpravami systému. „Ty umožnily především zautomatizování celého procesu, není už potřeba vše zadávat ručně. Práce je tak efektivnější,“ říká neuvolněný místostarosta Aleš Nunvář (Piráti). „Otevřením kalendářů k nahlédnutí jsme zároveň splnili další bod programového prohlášení současné koalice,“ dodává Nunvář.

Elektronické kalendáře lze nalézt na webu chrudim.eu

Předchozí radniční koalice přitom něco takového vytrvale odmítala. Část svého programu zveřejňovali sporadicky jen dřívější starosta Petr Řezníček (SNK ED) a první místostarosta Jaroslav Trávníček (ČSSD), ostatní z tehdejšího vedení města byli proti. Nezřídka se tak stávalo, že si občané stěžovali na malé pracovní vytížení některých politiků a jejich mizivé pracovní výsledky, obdobně na tyto nešvary poukazovala i dřívější opozice, zejména na lidovce Romana Málka z Koalice pro Chrudim. To se teď mění. Elektronické kalendáře naleznou zájemci na webu chrudim.eu v sekci „Vedení města na stránce Starosta a místostarostové“, stejně tak mají k dispozici informace o pravidelných událostech, jako jsou zasedání rady nebo zastupitelstva města, či schůzky a jednání jednotlivých politiků.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here