Hejtman přislíbil přeložku silnice na Rabštejnskou Lhotu v letech 2021 až 2022. Uvolnila by se tím cesta na Podhůru

0
561
Ilustrační foto: Pixabay.com

V úterý 14. května navštívil Chrudim hejtman Pardubického kraje Martin Netolický (ČSSD). Na programu schůzky byly převážně majetkové záležitosti, týkají se kraje i města, či situace v Nemocnicích Pardubického kraje. Jednání se zúčastnili starosta František Pilný (nezávislý za ANO 2011) spolu s místostarosty Petrem Lichtenbergem (Chrudimáci) a Pavlem Štěpánkem (Piráti).

Úvahy o nové cyklostezce z Medlešic do Dražkovic

Prvním bodem jednání byla přeložka silnice II/340 na trase Chrudim – Rabštejnská Lhota, na kterou město připravuje projektovou dokumentaci a aktuálně řeší majetkové vztahy. K realizaci přeložky by mohlo dojít podle příslibu v letech 2021 až 2022.

Dále se hovořilo o možnosti převodu nepoužívané části silnice na Tři Bubny. „Tuto spojku bychom rádi zachovali jako cyklostezku. Chtěli bychom na ni využít dotace ze SFDI (Státního fondu dopravní infrastruktury), která může být ve výši až 100 procent, a to ještě během stavby druhé části obchvatu města směrem na Slatiňany,“ vysvětlil místostarosta Štěpánek, v jehož gesci je odbor dopravy, a dodal: „Aktuální je také úvaha o zřízení cyklostezky v úseku Medlešice – Dražkovice, která by navázala na hotový úsek z Chrudimi do Medlešic.“

Město nabízí sestrám v nemocnici možnost ubytování

Důležitým tématem byla situace v holdingu Nemocnice Pardubického kraje, a. s., týkající se nedostatku zdravotnického personálu. K tomu uvedl starosta František Pilný: „Chrudimské nemocnici jsme deklarovali veškerou možnou součinnost v oblasti ubytování sester a míst v mateřských školách pro jejich děti. Můžeme nabídnout i pomoc s jazykovou výukou personálu tak, aby byl připraven složit odpovídající zkoušky.“

Na závěr jednání bylo otevřeno téma vlakové dopravy mezi Chrudimí a Pardubicemi, kdy by Chrudim chtěla navázat na nedávno realizovanou rekonstrukci trati směrem na Ždírec nad Doubravou. „Jakákoli možnost zrychlení cesty mezi oběma městy je velmi žádoucí,“ dodal František Pilný.

Po jednání na radnici se hejtman Martin Netolický zúčastnil slavnostního otevření parkoviště u rekreačních lesů na Podhůře s příslušenstvím pro cyklisty a informačními cedulemi. Na realizaci projektů Pardubický kraj přispěl částkou ve výši celkem 1,13 milionu Kč.

Zdroj: Sylva Drašnarová

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here