Přednáška o stáří, návratu ke zdraví a radosti ze života v Leštince

0
1195

V obecní knihovně Kulturního domu v Leštince se ve čtvrtek 16. května uskuteční přednáška na téma, které moderní společnost dosud považuje za málo významné. Lze ho vyjádřit následujícími otázkami: Kdy je v životě člověka ten správný čas na úvahy o stáří a jak se k němu stavět? Máme se na něj připravovat a jde to vůbec? Nebo se ho máme bát? Či se snad těšit?

Začátek je v 18 hodin, vstupné dobrovolné, drobné pohoštění zajištěno. Na téma Stáří jako životní šance bude přednášet Marie Zítková z Centra zdraví Natura, která se dlouhodobě zaměřuje na celostní přístup k fyzickému i duševnímu zdraví. Svá harmonizační cvičení s prvky jógy začíná úsměvem na tváři a pozdravem: „Dobrý den, tak vás tady všechny vítám, jmenuji se Maruška Zítková a je mi teprve sedmdesát čtyři let. A pustíme se do toho…“

Minulé setkání s touto dámou se v Leštince uskutečnilo loni, nyní se zájemci mohou těšit na další zajímavé povídání a užitečné rady. Ale tentokrát bude přednáška více zaměřena na praktické ukázky cvičení a „návody“, jak v běžném životě najít radost, harmonii. Půjde prostě o tvoření slovem, pohybem i relaxací.

Napsal: Miloš Pelikán

Video: 2012Ruda
Zdroj: YouTube.com

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here