Přestupková komise se bude zabývat napadením nezletilého školáka

0
650
Foto: Pixabay.com

Ve čtvrtek 9. května před 13. hodinou se do služebny městské policie dostavil muž s chlapcem a oznámil, že přítomný hoch byl cestou domů ze školy napaden spolužákem. Protože šlo o nezletilého chlapce, byla přivolána jeho matka, aby v její přítomnosti podal k události vysvětlení. Jelikož následně chlapec uvedl, že byl napaden nejen slovně, ale i fyzicky, strážníci událost zadokumentovali a v nejbližší době k podání vysvětlení vyzvou rovněž podezřelého žáka. Spisový materiál bude poté postoupen k řešení přestupkové komisi městského úřadu.

Zatoulaná šlechtěná kočka v ulici Na Ostrově

Ve 14.30 hodin byli strážníci přivoláni do ulice Na Ostrově, kde místní obyvatel na svém dvorku zaregistroval zatoulanou šlechtěnou kočku. Hlídka tedy zvíře bez obojku i mikročipu u oznamovatele vyzvedla a následně je dopravila do útulku v Sečské ulici, kde byla kočka předána do péče personálu.

Tři parkovačky po upozornění v Novoměstské ulici

Po půl páté odpoledne volal na linku 156 občan s tím, že v Novoměstské ulici nesprávně parkují automobily. Strážníci informaci prověřili a následně za stěrače tří vozidel umístili výzvy pro nepřítomné řidiče.

Několik přestupků v dopravě během fotbalového utkání

V 17.50 hodin obdrželi strážníci upozornění na nesprávné parkování automobilů u fotbalového stadionu v Novoměstské ulici. Hlídka po příjezdu s třemi přítomnými řidiči vyřešila jejich přestupky na místě a na jedno vozidlo umístila výzvu pro nepřítomného řidiče.

Strážníci hledali na Palackého třídě podnapilého cyklistu

Po 18. hodině vyjeli strážníci na základě telefonického oznámení na Palackého třídu, kde se měl na jízdním kole pohybovat podnapilý cyklista. Hlídka prověřila konkrétní místo a následně i široké okolí, avšak muže nikde nezaregistrovala.

Hlídka vykázala ze supermarketu žebrajícího bezdomovce

Ve 20.31 hodin oznámila na linku 156 pracovnice supermarketu v ulici SNP, že uvnitř jejich prodejny sedí na lavičce bezdomovec, popíjí víno a žebrá peníze od kolemjdoucích zákazníků. Hlídka po příjezdu tohoto muže odsud vykázala.

Kdo odstavil v České ulici prázdný nákupní vozík?

O chvíli později informoval strážníky občan o tom, že u jeho domu v České ulici někdo odstavil prázdný nákupní vozík z místního supermarketu. Hlídka tedy vozík naložila do služebního automobilu a dopravila k příslušné prodejně, kde jej umístila k ostatním vozíkům.

Auto zaparkované v Husově ulici před výjezdem z garáže

Ráno před půl šestou požádal o příjezd strážníků obyvatel Husovy ulice, neboť před jeho garáží nesprávně parkoval cizí automobil, jenž mu bránil ve vyjetí s vozidlem. Hlídka provedenou lustrací zjistila majitele tohoto auta a kontaktovala jej. Dotyčný následně vyrozuměl řidiče, jenž se vzápětí dostavil na místo a po vyřešení dopravního přestupku vozidlo přeparkoval.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here