O funkci šéfa Chrudimské besedy se ucházelo jedenáct zájemců. Do finále byli vybráni dva

0
586
Foto: Kodl Cr

O uvolněné místo šéfa Chrudimské besedy projevilo zájem celkem 11 uchazečů, jejichž žádosti byly přijaty v nultém kole výběrového řízení. Do dalšího kola nakonec postoupilo šest zájemců, kteří absolvovali ústní pohovor. Po jeho skončení se výběrová komise rozhodla pro dva z uchazečů, kterým dala do pondělí 20. května za úkol vypracovat pětistránkovou koncepci rozvoje a řízení Chrudimské besedy a mezi kterými určí vítěze.

Jeden zájemce je z Chrudimi, druhý z Pardubic

„Nového vedoucího městské příspěvkové organizace bychom rádi vybrali do 25. května,“ říká starosta města František Pilný (nezávislý za ANO 2011). Jak naznačil, jeden z adeptů na uvolněné místo v Chrudimské besedě je z Chrudimi a druhá zájemkyně je z Pardubic. Na dotaz, v jakém stavu se nachází přípravy letošní Loutkářské Chrudimě, starosta dodal: „S bývalým vedoucím Chrudimské besedy Jiřím Kadeřávkem jsme se dohodli, že ji dotáhne do konce, takže je v tuto chvíli již připravena. Bude se jí dokonce účastnit a pomáhat s její organizací.“

Přijde Chrudimská beseda o pohostinskou činnost?

Pokud jde o příští koncepci Chrudimské besedy, není žádným tajemstvím, že by vedení města rádo oddělilo provozování pohostinské činnosti v restauraci v Muzeu od původního poslání, pro které byla organizace zřízena, tedy pro zajištění kulturního vyžití ve městě. Dá se tedy předpokládat, že bude město hledat pro uvedenou restauraci nového provozovatele a stejně tak pro vinárnu Muzea, která dlouhé roky zela prázdnotou.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here