Sběrný dvůr v Chrudimi bude od června rozšířen o služby Re-Use centra a v sobotu bude otevřen až do 18 hodin

0
1098
Autoři nápadu zřízení Re-Use centra ve sběrném dvoře v Chrudimi David a Marek Točoňové, kteří ho připravovali s dalšími spolupracovníky. Foto Monika Pinkasová

První podstatnou změnou bude od 1. června otevření Re-Use centra, kde budou občané moci zanechat vytipovaný sortiment věcí, které už doma nepotřebují, jako například drobné předměty kuchyňského a jídelního servisu, sportovní vybavení, či menší kusy nábytku, a které jsou ještě schopny dalšího využití. Ty si poté budou moci zájemci za drobný poplatek odnést. Centrum bude přijímat a vydávat věci každý den, kdy je sběrný dvůr otevřen.

Další novinkou je změna otevírací doby. Týká se středy, kdy bude dopoledne sběrný dvůr uzavřen, a soboty, kdy bude naopak otevřeno až do 18 hodin.

„Sobota je dnem, kdy většina lidí doma uklízí, takže jim chceme vyjít vstříc a umožnit odvezení odpadu až do večerních hodin,“ říká starosta František Pilný (nezávislý za ANO 2011) a dodává: „Kromě toho jsme zavedli možnost bezplatného odložení stavební suti do 200 kg. Snažíme se tímto způsobem eliminovat možnost vzniku černých skládek na území města a jeho okolí.“

V této souvislosti je třeba zmínit, že městské policii se daří řešit černé skládky. „Viník nejen, že dostane pokutu, ale musí také odpadky uklidit. Pokud by tak neučinil, zlikvidují je Technické služby a náklady se pak po viníkovi budou vymáhat, třeba i soudně,“ vysvětluje vrchní strážník Městské policie Chrudim Lukáš Dvořák.

Autor: Sylva Drašnarová

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here