Policisté se strážníky pátrali večer v okolí Masarykova náměstí po muži se sebevražednými sklony

0
329
Foto: Městská policie Chrudim

Ve čtvrtek 16. května krátce po tři čtvrtě na osm ráno kontaktoval strážníky obyvatel ulice Čs. partyzánů, jelikož před vjezdem do jeho dvora nesprávně parkoval cizí automobil. Hlídka po domluvě s oznamovatelem umístila za stěrač tohoto vozidla výzvu pro nepřítomného řidiče.

Osm parkovaček po upozornění v Průmyslové ulici

V 8.12 hodin byli strážníci přivoláni do Průmyslové ulice, kde měl na konkrétním místě nesprávně parkovat automobil. Hlídka zde však zaregistrovala celkem osm nesprávně stojících vozidel, na něž umístila výzvy pro nepřítomné řidiče.

Další tři parkovačky rozdané ve Sladkovského ulici

V 10.20 hodin oznámil strážníkům občan, že ve Sladkovského ulici parkuje nesprávně několik automobilů. Hlídka informaci prověřila a poté zde za stěrače tří vozidel umístila výzvy pro nepřítomné řidiče.

Řidič nechal stát auto U Stadionu v okrasném záhonu

V 11.17 hodin vyjeli strážníci na základě telefonického oznámení do sídliště U Stadionu, kde u jednoho z domů zaparkoval řidič automobil takovým způsobem, že jedním kolem zůstal stát v okrasném záhonu. Hlídka na místě pořídila fotodokumentaci a na vozidlo umístila výzvu pro nepřítomného řidiče.

Kamera na objektu ve Vlčnově rozčiluje okolní občany

O devět minut později bylo oznámeno na linku 156, že konkrétní obyvatel obce Vlčnov má na své nemovitosti umístěnou kameru, jež snímá veřejné prostranství v okolí jeho domu, což rozčiluje ostatní občany, protože nechtějí být kamerou natáčeni. Hlídka kontaktovala dotyčného muže a ten uvedl, že je jeho kamera pouze maketou, vybavenou světelnou kontrolkou, signalizující napětí v bateriích. Poté muž hlídce předložil dokumentaci, týkající se této makety. Protože strážníci v tomto případě protiprávní jednání neshledali, tak odjeli.

Řidič ve firemním automobilu údajně pod vlivem drog

V 16.57 hodin obdrželi strážníci anonymně informaci o služebním automobilu s názvem firmy, jehož řídí muž pod vlivem drog. Strážníci toto sdělení předali Policii ČR a sami prověřili ulice města. Pohyb vozidla však nezaregistrovala hlídka, ani městský kamerový systém.

Bezdomovec sebral palety a odtáhl je do lesíku

Po 18. hodině byli strážníci přivoláni do hypermarketu v ulici Dr. Milady Horákové, kde měl muž bez domova odcizit dřevěné palety a následně je odnést k nedalekému lesíku. Hlídka podezřelého muže vyhledala a vyzvala jej k podání vysvětlení. Dotyčný uvedl, že vzal nezálohované palety, jež byly volně ložené za prodejnou, neboť se domníval, že jsou určeny občanům k rozebrání. Hlídka jej poučila a muž nepoškozené palety vrátil na původní místo.

V lese na Podhůře se proháněla trojice na motorkách

Před 19. hodinou kontaktoval strážníky občan s tím, že v lese na Podhůře zaregistroval tři motocyklisty jezdící na svých strojích po lesních cestách. Před příjezdem hlídky však tito lidé odjeli neznámo kam.

Devět parkovaček po upozornění občana v Pobřežní ulici

Ve 20.30 hodin občan poukázal na nesprávně zaparkované automobily v Radoušově ulici, kde ostatním řidičům komplikují projetí ulicí. Hlídka oznámení prověřila, avšak protiprávní jednání na místě nezaregistrovala. Následně vyšlo najevo, že se informace týkala Pobřežní ulice. Strážníci poté na devět vozidel v ulici umístili výzvy pro nepřítomné řidiče.

Obyvatele sídliště Víta Nejedlého vystrašily podezřelé zvuky

Před čtvrt na deset večer oznámil na linku 156 obyvatel sídliště Víta Nejedlého, že právě slyšel za balkónovými dveřmi podezřelý zvuk a pojal obavu, že se někdo cizí snaží vylézt na jeho balkón. Hlídka mužovo podezření prověřila, avšak cizí osobu zde nezaregistrovala.

Policejní pátrání po muži se sebevražednými sklony

Ve 22.10 hodin požádala strážníky o spolupráci Policie ČR, neboť bylo vyhlášeno pátrání po mladém muži se sebevražednými sklony, jenž se mohl zdržovat v okolí Masarykova náměstí. Strážníci prověřili uvedenou lokalitu, vlakové i autobusové nádraží, avšak muže nikde nezaregistrovali. Hlídka poté asistovala policistům podle jejich dispozic do 23.40 hodin, kdy bylo pátrání policií ukončeno.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here