Pozvánka na výlety do májové přírody na Chrudimsku

0
745

Květen je nepochybně v přírodě jeden z nejúžasnějších měsíců. Dny jsou delší a delší, příroda kvete do krásy, a tak jsme pro vás připravili tři výlety. Zúčastnit se jich můžete zdarma.

V úterý 21. května pořádáme výpravu za žabím kuňkáním. Sraz je v 17 hodin u restaurace Monaco. Hlavními průvodci budou kolegové Milan Růžička a Ondra Machač. Protože je rybník Vilém v kochánovické soustavě v I. zóně CHKO a zároveň je to evropsky významná lokalita, platí tam pro rybáře šetrné hospodaření. A letos je tam žab opravdu tolik, že jejich kuňkání vytváří skutečný chór a je zážitek už jenom ho slyšet!

Ve čtvrtek 23. května se vydáme na procházku po slatiňanské Třešňovce, zaměřenou na kvetoucí flóru a povídání o výsledcích projektu, který tam úspěšně proběhl s podporou peněz z Evropské unie. Sejdeme se v 17 hodin u altánu na Vrchlického návrší. Průvodci budou Záboj Hrázský a Vlastimil Peřina.

V sobotu 25. května se uskuteční tradiční cykloexkurze k Evropskému dni chráněných území. Letos na téma „EU a ochrana přírody v Železných horách“. Sraz je v 9 hodin na parkovišti u sídla Městského úřadu Slatiňany. Trasa je zhruba 30kilometrová a budou na ní četné zastávky s výkladem. Jde o výlet na kole vhodný i pro děti, s návratem zpět do Slatiňan. Průvodcem bude Vlastimil Peřina.

Napsali: Vlastimil Peřina (CHKO Železné hory) a Miloš Pelikán

Ilustrační video: Marek Tichý
Zdroj: YouTube.com

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here