Muzejní noc nabídne v Chrudimi tři zábavně osvětové akce

0
494

Muzejní noc, která se poprvé konala v roce 1997 v Berlíně, se už zabydlela i v Česku. Již XV. ročník této akce v naší zemi probíhá od 17. května do 8. června. Chrudim, respektive všechna tři „její“ muzea se do ní zapojí v pátek 24. května od 18 do 23 hodin. Vstup kamkoli je zdarma.

Náladová noc v Muzeu barokních soch

Návštěvník si prohlédne celou krásnou a navíc zcela obměněnou expozici a zavítá i tam, kam se běžně nedostane. Připraven bude bohatý program pro celou rodinu, v němž nebude chybět známý Loutkářský soubor Ahoj s úchvatným stínovým představením „Jak Kapucín zachránil dobrou náladu“. Hrát se začne v 19, 20 a 21 hodin. Na své si přijdou i ti, kdo mají rádi tajemství, s oblibou řeší nejrůznější úkoly a hádanky a jsou odvážní.

Ve stínu událostí v Muzeu loutkářských kultur

Kdo přijde, stane se na moment špiónem a rozkryje souvislosti zločinu, který nesporně pohnul dějinami 20. století. Kromě prohlídky stálé expozice budou zájemci moci vystoupat na věž nebo strávit příjemný čas na terase hraním hry z bojišť 1. světové války, plné náhod a zvratů. Připraven bude také kreativní workshop.

Velké prádlo v Regionálním muzeu

V 18 hodin začne vernisáž výstavy Velké prádlo. Vystoupí během ní děti z chrudimské základní umělecké školy s pásmem písní na téma praní. V budově muzea budou pro návštěvníky připraveny úkoly na téma velké prádlo. V přednáškové místnosti bude možné zakoupit si přírodní mýdla firmy ŠIVA ze Slatiňan a poslechnout si, jak se vyrábějí.

Napsal: Miloš Pelikán

Video: Kodlc Chrudim
Zdroj: YouTube.com

Foto: Chrudimská beseda

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here