Novým ředitelem Chrudimské besedy se stal taneční mistr Martin Dytrt. Všechny spekulace vzaly za své

0
2075
Starosta města František Pilný gratuluje Martinu Dytrtovi k vítězství ve výběrovém řízení. Foto: Kodl Cr

Rébus, kdo se stane novým ředitelem městské příspěvkové organizace Chrudimská beseda, je rozluštěn. Radní města schválili totiž ve čtvrtek 30. května vítězem výběrového řízení chrudimského tanečního mistra Martina Dytrta, který dostal ve finále přednost před uchazečkou z Pardubic, Lenkou Královcovou. Dytrt se tak ujme v pondělí 3. června své funkce, do které ho uvede starosta města František Pilný (nezávislý za ANO 2011).

Dva velmi kvalitní kandidáti a těžké rozhodování

Do výběrového řízení se přihlásilo celkem 11 uchazečů, kteří prošli tříkolovým sítem, z něhož hned napoprvé vypadlo pět zájemců. Zbývajících šest pak absolvovalo ústní pohovor s výběrovou komisí, která do užšího finále pustila pouze Martina Dytrta a Lenkou Královcovou, kteří dostali za úkol vypracovat koncepci rozvoje a řízení Chrudimské besedy. Výsledek už znáte – Dytrt nakonec výběrovou komisi přesvědčil nejtěsnějším možným rozdílem a v poměru 4 : 3 hlasům Královcovou porazil. „Byli to oba velmi kvalitní kandidáti a velice těžké rozhodování. Pro paní Královcovou hovořila větší praxe, pro pana Dytrta zase neuvěřitelný elán a chuť vybudovat jinou strukturu Chrudimské besedy a jiné pojetí kulturních akcí v Chrudimi, což převážilo v jeho prospěch. Osobně jsem s volbou spokojen,“ komentuje průběh výběrového řízení starosta Pilný.

Foto: Kodl Cr

Nový šéf bude nejprve rok ve zkušební době

Nový šéf Chrudimské besedy nastoupí do uvolněné funkce po Jiřím Kadeřávkovi nejprve na dobu určitou a po roce, pokud s ním bude vedení města spokojeno, mu bude teprve zaměstnanecký poměr změněn na dobu neurčitou. Bude mít zodpovědnost za 28 podřízených lidí a provoz Muzea včetně restaurace, Divadla Karla Pippicha, Městského kina, Muzea barokních soch či Spolkového domu. Loni přitom hospodařila Chrudimská beseda s obratem 16 072 000 Kč. „Bude na panu Dytrtovi, koho si vybere za svého zástupce a jakou zvolí organizační strukturu Chrudimské besedy. Nejprve se však musí s organizací i lidmi důkladně seznámit,“ dodává starosta města.

Výměna stráží po dlouhých sedmadvaceti letech

Jen pro úplnost připomeňme, že 44letý Martin Dytrt provozuje taneční školu MD Dance Studio se 150 lidmi a pořádá pravidelně už asi 10 let plesy v Chrudimi. Nově také kurzy tanečních po Aleši Novákovi z TŠ Besta, který nesouhlasil s tím, že by měl mít po dlouhých letech konkurenci a další výchovy mladých tanečníků v Muzeu se proto vzdal. Lenka Královcová má zase zkušenosti z Pardubic, kde šéfovala kulturnímu domu na Dubině. A kam se poděli ostatní „zaručení“ favorité na uvolněný post šéfa Chrudimské besedy? Nutno poznamenat, že všechny spekulace od autora Jakuba Valenty, kterými zásoboval čtenáře, vzaly za své. Ať už se týkaly Chrudimáka Tomáše Vlasty Martinka nebo pardubické kartářky Ireny Korytářové, jež se do výběrového řízení vůbec nepřihlásila a která měla být podle uvedeného pisatele „bývalou úzkou spolupracovnicí starosty Františka Pilného“. „Tu dámu vůbec neznám a slyším její jméno poprvé,“ říká starosta Pilný. A co na to samotná kartářka? „Byl to sice blábol, ale udělal mi dobrou reklamu, protože se teď ke mně hlásí na karty ženy z Chrudimě,“ usmívá se kartářka. A konečně, jaké jsou dojmy nového ředitele Chrudimské besedy? „Jsou smíšené, na jednu stranu je to samozřejmě radost, na druhou obavy a velká zodpovědnost,“ uzavírá Martin Dytrt, který po sedmadvaceti letech nahradí ve funkci Jiřího Kadeřávka.

Foto: Kodl Cr

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here