Proč lidé nechodí za vrchním strážníkem? Protože je to v čase vhodném akorát tak pro důchodce, vzkazují mu občané

0
1506
Vrchní strážník Městské policie Chrudim Lukáš Dvořák. Foto: MP Chrudim

Vrchní strážník Městské policie Chrudim Lukáš Dvořák si posteskl nad tím, že občané zatím příliš nevyužívají možnosti, aby se s ním sešli a prodebatovali možné problémy ve městě. A to se přitom schůzky konají pravidelně každý čtvrtek od 12.30 do 15.30 hodin už půldruhého roku. Pod uvedenýn článkem se vzápětí rozeběhla vcelku zajímavá debata, která možná odhaluje důvod nezájmu lidí.

„Čas na setkání je tak jenom pro důchodce,“ konstatoval Martin Popílek, kterého vzápětí doplnil Roman Dostál: „Jak to má normálně pracující člověk stíhat od 12.30 do 15.30 hodin?“, a hned dodal: „Beztak to udělali schválně, aby tam chodilo co nejméně lidí.“ Na to konto se přidal do diskuze Daniel Seifert: „Vrchní strážník má taky nějakou pracovní dobu od do…“ Celou debatu pak uzavřel ten, kdo ji začal, tedy Martin Popílek: „Akorát, že ten strážník je placenej z peněz od lidí, kvůli kterým tam je.“

Takže vidíte, Lukáši. Lidé si přejí posunutí návštěvních hodin tak, aby si nemuseli brát dovolenou, kdyby s vámi chtěli mluvit. Je to podobné jako kdysi s Desaterem problémů Chrudimě, kam chodili nejprve jen samí důchodci na chlebíček a sodovku (možná, že to tak bylo záměrně – nechci nikomu sahat do svědomí), a teprve až poté, co si začali občané stěžovat na nesmyslně brzkou hodinu konání Desatera, protože byli tou dobou na cestě z práce, došlo k posunutí času na podvečer. Škoda jen, že to odpovědným politikům a úředníkům trvalo několik let, než na to přišli. Tady vám občané dali návod hned a sami. Jak se zařídíte, je už na vás.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here