Restaurace v Novoměstské a Radoušově ulici měly problémy s neplatícími hosty

0
603
Foto: Pixabay.com

V úterý 4. června v 6.46 hodin volal na linku 156 obyvatel ulice Čs. partyzánů s tím, že před jeho domem parkuje nesprávně cizí automobil, jenž mu znemožnil vyjetí vozidlem ze dvora. Hlídka po domluvě s oznamovatelem umístila na tento automobil výzvu pro nepřítomného řidiče.

Osm parkovaček a dvě pokuty v Průmyslové ulici

Před půl desátou dopoledne byli strážníci přivoláni do Průmyslové ulice, kde nesprávně parkovala vozidla v zákazu zastavení a některé z automobilů stály přímo ve vjezdu do místní firmy. Hlídka po příjezdu na osm vozidel umístila výzvy pro nepřítomné řidiče a s dvěma přítomnými řidiči vyřešila jejich dopravní přestupky na místě.

Automobil parkující v Čáslavské ulici na zeleni

O několik minut později upozornil strážníky občan na to, že u jednoho z domů v Čáslavské ulici parkuje automobil na zeleni. Hlídka proto za stěrač tohoto vozidla umístila výzvu pro nepřítomného řidiče.

Host restaurace v Novoměstské ulici neměl na útratu

V 15 hodin vyjeli strážníci na základě telefonického oznámení do Novoměstské ulice, kde host restaurace nemohl zaplatit útratu. Dotyčný muž z Letohradu hlídce uvedl veškeré okolnosti a sdělil, že nejednal úmyslně a slíbil, že dodatečně dluh uhradí. Strážníci majiteli podniku předali proto totožnost hosta, neboť měl na zjištění jeho totožnosti právní zájem a zároveň jej poučili, jak může věc případně řešit občanskoprávní cestou.

Sedm vozidel bez parkovacích karet ve Filištínské ulici

Před 21. hodinou kontaktoval strážníky řidič s tím, že na vyhrazených parkovacích místech ve Filištínské ulici parkují neoprávněně automobily bez příslušných parkovacích karet. Strážníci prověřili zmíněnou ulici a následně na sedm automobilů umístili výzvy pro nepřítomné řidiče. Dva dopravní přestupky s přítomnými řidiči vyřešila hlídka na místě.

Host restaurace v Radoušově ulici odmítal zaplatit útratu

Ve 21.50 hodin oznámila na linku 156 obsluha restaurace v Radoušově ulici, že jeden z hostů odmítl zaplatit útratu. Po příjezdu strážníků tento místní muž personálu zaplatil a z podniku odešel.

Obyvatel Medlešic chtěl napadnout svoji manželku

O dvanáct minut později se na strážníky obrátil obyvatel Medlešic a požádal je, aby se do jeho bydliště dostavila neprodleně hlídka a odvezla jej pryč, jinak fyzicky napadne svoji manželku. Vzhledem k vytížení strážníků bylo toto oznámení předáno operačnímu důstojníkovi Policie ČR, jenž k muži vyslal policisty.

V Husově ulici křičeli dva muži a rušili noční klid

Ve 22.32 hodin byli strážníci přivoláni na nábřeží do Husovy ulice, kde se pohybovali dva křičící muži. Hlídka je oba vyzvala, aby přestali rušit noční klid, a po vyřešení přestupků odjela.

Rušení nočního klidu před restaurací v ulici Dr. Václava Peška

Třicet minut před půlnocí obdrželi strážníci informaci o tom, že v ulici Dr. Václava Peška dochází k rušení nočního klidu hlukem, jenž vychází z restaurace. Před tímto podnikem hlídka vyřešila přestupky s dvěma hosty, kteří zde právě dopíjeli nápoje.

Bezdomovec odmítal opustit vestibul nemocnice

Po šesté ráno oznámila na linku 156 pracovnice Chrudimské nemocnice, že se ve vestibulu zdržuje bezdůvodně bezdomovec, jenž odmítal budovu opustit. Strážníci tedy dotyčného odsud vykázali.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here