Na rozlučkové síni ve Škroupově ulici se usadil včelí roj. Museli pomoc hasiči

0
583
Foto: HZS Pardubického kraje, stanice Chrudim

Ve středu 5. června před tři čtvrtě na osm ráno upozornila žena strážníky na to, že poblíž rodinných domů v ulici Na Valech stojí dlouhodobě zaparkované dva dodávkové automobily, což je podle ní podezřelé a navíc by se mohlo jednat o odstavené autovraky. Strážníci vozidla v ulici vyhledali, avšak o vraky nešlo a dopravního přestupku se jejich řidiči také nedopouštěli. Po tomto zjištění hlídka odjela.

Auto bránilo v ulici Čs. partyzánů ve vyjetí ze dvora

V 10.08 hodin byli strážníci přivoláni do ulice Čs. partyzánů, kde nesprávně parkoval automobil, jenž bránil majiteli přilehlé nemovitosti ve vyjetí vozidlem ze dvora. Po příjezdu hlídky se k zaparkovanému automobilu dostavila jeho řidička, jež po vyřešení dopravního přestupku se strážníky vozidlo přeparkovala.

Vozidlo znesnadnilo průjezd Tyršovým náměstím

Přibližně o čtyřicet minut později požádal strážníky o spolupráci operační důstojník Policie ČR, neboť bylo třeba prověřit oznámení o nesprávně zaparkovaném automobilu na Tyršově náměstí v protisměru, který blokoval jízdní pruh a ostatním vozidlům zde komplikoval projetí. Než se hlídka k automobilu dostavila, operační důstojník oznámení odvolal s tím, že dotyčné vozidlo z místa odjelo a průjezdnost byla obnovena.

Bezdomovec z Chroustovic kradl v supermarketu

V 15.38 hodin vyjeli strážníci na základě telefonického oznámení do ulice SNP, kde došlo v supermarketu ke krádeži zboží. V osobě podezřelé ze spáchání přestupku proti majetku byl hlídkou zjištěn muž bez domova z Chroustovic, jenž se doznal, že úmyslně pronesl za pokladní zónu bez zaplacení láhev vína. Strážníci jeho počínání v prodejně zadokumentovali a spisový materiál následně postoupili k řešení Policii ČR.

Včelí roj na rozlučkové síni ve Škroupově ulici

Po 16. hodině volal na linku 156 občan s tím, že na budově obřadní síně ve Škroupově ulici se v blízkosti chodníku usadil veliký včelí roj. Hlídka informaci na místě prověřila a následně přivolala hasiče, kteří včely ohrožující kolemjdoucí lidi odstranili.

Další krádež bezdomovce z Chroustovic během dne

V 16.29 hodin požádala o příjezd strážníků pracovnice supermarketu v ulici SNP, kde došlo ke krádeži zboží. Osobou podezřelou z protiprávního jednání byl i v tomto případě muž bez domova z Chroustovic, jenž tentokrát pronesl úmyslně za pokladní zónu bez placení balíček tabáku. Hlídka i v tomto případě jeho počínání zadokumentovala a celou věc následně dořeší Policie ČR.

Strážníci vykázali od Borzny hlučnou skupinu osob

O deset minut později informoval strážníky občan o tom, že u obchodního centra na Borzně křičí lidé sedící na lavičkách. Strážníci zde shledali několik dospělých mírně podnapilých osob, jež se vzájemně hlasitě bavily. Všichni byli odsud hlídkou vykázáni.

Upozornění na opilou ženu doprovázející tříletou dívku

V 18.20 hodin byli strážníci přivoláni k supermarketu na Palackého třídě, kde se na parkovišti podle oznamovatele zdržovala zřejmě opilá vrávorající žena, jež měla při sobě přibližně tříletou dívku. Hlídka na místě zastihla matku s dcerou odpovídající popisu, avšak žena nevrávorala a během jednání se strážníky nejevila žádné známky požití alkoholu. Po tomto zjištění hlídka odjela.

Krádež mobilního telefonu v Domu dětí a mládeže

V 18.21 hodin oznámila na linku 156 pracovnice Domu dětí a mládeže, že zde došlo během odpoledních zájmových kroužků k odcizení mobilního telefonu jednoho z dětí. Protože žena uvedla, že pachatel během činu nemusel překonat žádnou jistící překážku a žádné z dětí se zde již nenacházelo, neboť se rozešly do svých domovů, operátor městské policie pracovnici sdělil, aby se rodiče poškozeného dítěte společně se svým potomkem v nejbližší době dostavili do služebny městské policie k sepsání zápisu o podaném vysvětlení a zadokumentování události.

Čtyři parkovačky po upozornění na Palackého třídě

O sedmnáct minut později byli strážníci přivoláni na parkoviště k jednomu z panelových domů na Palackého třídě, kde ve střední části této parkovací plochy stálo několik automobilů, jež bránily řidičům ostatních vozidel ve vyjetí z vyznačených parkovacích míst. Hlídka na čtyři takto zaparkované automobily umístila výzvy pro nepřítomné řidiče.

Čtyři opilé osoby na lavičce v Husově ulici

V 19.37 hodin vyjeli strážníci na základě telefonického oznámení do Husovy ulice, kde na nábřeží seděli na lavičce bezdomovci, kteří dělali nepořádek a chovali se hlučně. Hlídka na místě zastihla tři muže a jednu ženu. Všechny tyto osoby byly v mírně podnapilém stavu. Protože hlídka znečistění veřejného prostranství, ani jiné protiprávní jednání v souvislosti s těmito lidmi nezaregistrovala, přítomné osoby vyzvala, aby se ztišily a poté odjela.

Strážníci naháněli v Klášterních zahradách německého ovčáka

Několik minut před 21. hodinou bylo oznámeno prostřednictvím linky 156, že v Klášterních zahradách volně pobíhá pes většího vzrůstu, pravděpodobně německý ovčák. Strážníci pobíhající zvíře zpozorovali a opakovaně se je pokusili odchytnout, to se však vzhledem k jeho plachosti nepodařilo. Pes poté vyběhnul z areálu zahrad a utekl neznámo kam. Hlídka následně prověřila okolní ulice, avšak utíkající zvíře již nezaregistrovala.

Muž ležící ve Fibichově ulici nadýchal přes čtyři promile

Ve 21.18 hodin vyjeli strážníci na základě telefonického oznámení do Fibichovy ulice, kde u jednoho z domů občan zpozoroval na zemi ležícího silně opilého muže. Jelikož tento viditelně opilý ležící člověk nebyl zjevně schopen vstát, hlídka jej podrobila orientační dechové zkoušce na alkohol, kterou mu naměřila hodnotu 4,04 promile alkoholu. Na základě výsledku dechové zkoušky byl muž strážníky dopraven do nemocnice, kde službu konající lékař rozhodl o jeho umístění do Protialkoholní záchytné stanice v Pardubicích, kam jej dopravila hlídka a předala do péče personálu stanice.

Bezdomovec zvonil ve čtyři ráno lidem na zvonky

Ráno před půl čtvrtou kontaktovali strážníky obyvatelé Topolské ulice s tím, že na domovní zvonky jejich bytového domu zvoní bezdomovec. Strážníci po příjezdu tohoto muže bez domova z Chroustovic odsud vykázali.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here