Felipe Conde o sezóně a svém pokračování na lavičce Era-Packu Chrudim

0
453
Ilustrační foto: fkerapack.cz

Poprvé po vypadnutí v semifinále s pražskou Spartou se zaměříme na důvody neúspěchu s trenérem Felipem Condem, který zároveň naznačil, jak to bude s jeho dalším pokračováním na lavičce Era-Packu Chrudim.

První polovina sezóny byla skvělá, tým výborně reprezentoval v Lize mistrů a vyhrál domácí pohár. Co se stalo potom?

První půlka ročníku byla opravdu skvělá, vyhráli jsme každý zápas v lize, získali pohár a odvedli kvalitní práci v Lize mistrů. Hráli jsme proti excelentním týmům z Evropy. V druhé části sezóny jsme ztratili tempo v prvních třech měsících, hodnocení toho, co se stalo, stále pokračuje. V této analýze se nemůžeme mýlit. Klub, trenér a hráči mají svoji odpovědnost, vše se bude řešit interně. Musíme však pochopit, že to, co nám v minulosti stačilo k titulu, již nyní nestačí. Klub se musí vyvinout, jinak bude přeskočen soupeři. Investice ostatních týmů vzrostly, struktury klubů se vylepšují a úroveň hráčů jde také nahoru. Všechno musí být bráno v úvahu. Za náš růst jsme zodpovědní my sami, nyní nastal čas učit se od ostatních.

Na obraně si velmi zakládáte, jak jste prožíval druhé semifinále, kdy Chrudim inkasovala hned desetkrát?

Obrana není pro mě to nejdůležitější, mám rád vyváženou hru. Když mužstvo inkasuje spoustu branek, je to nevyrovnaný tým. Vždy chceme uspět a toho dosáhneme jen tak, že budeme útočit a bránit se stejnou koncentrací. Myslím si, že naše hra v daném semifinále byla atypická. Chápu, že pro fanoušky byl zápas velmi vzrušující, ale po technické a taktické stránce z obou stran bylo utkání slabé. V zápasech byly velmi často vidět individuální selhání, což mohlo být způsobeno hrozným prostředím, které bylo před zápasem vytvořeno mimo hrací plochu. Během celé série jsme nebránili dobře a nedali velké množství šancí. A když se to stane proti týmu jako je Sparta, má to fatální následky.

Mluvil jste o dění mimo hřiště, které sérii výrazně ovlivnilo. Vyhodilo vás to z koncentrace?

Vše, co se stalo, výrazně ovlivnilo třetí a čtvrté utkání. Třetí zápas přinesl velké množství chyb, čtvrtý jsme zase hráli bez dvou hráčů. Podle mého názoru to bylo špatné rozhodnutí, ale respektujeme ho. Už jsem o tom mluvil a mám stále stejný názor. Liga takové chování nemůže akceptovat. Nesmíme tím však ubírat zásluhy soupeře – hrál skvěle a postup do finále si zasloužil.

Sparta si dokráčela pro mistrovský titul. Mají letos nejlepší tým?

S ohledem na výsledky určitě. Vyhráli titul, jsou nejlepší. Díky investicím jsou dál než ostatní kluby, mají skvělé hráče, spoustu herních variant, v týmu řadu profesionálů s vlastní specializací. To vše dělá rozdíl v rozhodujících zápase. Zásadní je také pomoc hlavního trenéra.

Když se ohlédneme zpátky, nechyběl Chrudimi typ hráče jako je Lukáš Rešetár?

První polovina sezóny byla skvělá, a také bez Lukáše Rešetára. Samozřejmě, s ním bychom byli zřejmě silnější. V kabině je lídrem a navíc skvělým hráčem. Ale už u nás není, každý kontrakt někdy končí a nemůžete s tím dělat vůbec nic. Chápu osobní volbu hráče, který přemýšlel o kvalitě svého života. Kdo hraje za Chrudim, nemá to vůbec jednoduché. Daň a dřina za vítězství je totiž obrovská. Je kvalitní hráč, ale nemyslím si, že to byl faktor, proč jsme nezískali titul.

Je to poprvé, co jste v Chrudimi nezískal mistrovský titul. Z vašeho pohledu je to obrovské zklamání?

Samozřejmě, jsem naštvaný. Mými cíli je vždy vítězit, ale, jak jsem již řekl, ostatní hodně investovali a zaslouženě jsou ve finále. Více zklamaný jsem z toho, že jsme play-off neodehráli v naší nejlepší formě. Nemohla nám sice zaručit výhru, protože soupeři se také nachází ve skvělé formě, ale mohla zvednout naše šance. Vždy se spíše zaměřuji na předvedený výkon než na výsledek.

Máte už jasno, jestli vás i v příští sezóně uvidíme na lavičce Chrudimi?

Jsem s vedením klubu domluvený na pokračování spolupráce o další dva roky. Jsem šťastný tam, kde jsem.

Potřebuje tým razantní zásah nebo jen kosmetické úpravy? Co bude do dalšího ročníku tou správnou cestou?

Klub musí zapracovat na několika úkolech, hlavně v organizaci. Hráčský kádr se musí přizpůsobit nově vzniklé realitě, novým investicím. Potřebujeme více lidí, kteří budou chtít s klubem spolupracovat na hřišti i mimo něj. Potřebujeme větší podporu ze strany města a partnerů, protože zátěž na prezidenta klubu je kvůli těmto nedostatkům obrovská. Klub se musí nadále vyvíjet, ale vývoj je nesmírně nákladný a je možný pouze s větší podporou celé komunity.

Autor: Petr Dejnožka
Zdroj: fkerapack.cz

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here