Neznámý muž vylákal podvodně motocykl a ujel s ním neznámo kam. Pátrá po něm policie

0
1437
Foto: Pixabay.com

V pondělí 10. června v deset dopoledne vyjeli policisté z Chrasti na základě oznámení o odcizeném motocyklu do Výsonína. Uvedla to krajská mluvčí republikové policie Eva Maturová.

Žena si myslela, že jde o kamaráda jejího syna

„Pachatel byl vychytralý. Zazvonil u domu, ven vyšla žena s dotazem, co si přeje. Odpověď byla, že její syn ho posílá do garáže pro nějaká kola na motorku. Paní mu sdělila, že syn není doma a ona o ničem neví. Muž tedy vzal do ruky mobil s tvrzením, že mu zavolá. ´Dobře, tak já to mamince řeknu.´ Tato věta ženu utvrdila, že se opravdu znají a jsou domluveni, proto garáž ochotně otevřela. Pachatel vytlačil před dům motocykl se slovy, že je ze stroje sundá sám. Místo toho na něj nasedl a motocykl v hodnotě 40 000 Kč roztlačil a ujel,“ popisuje událost tisková mluvčí.

Pachateli teď hrozí až dva roky za mřížemi

Žena se podle ní nestačila divit z toho, co se přihodilo, zavolala synovi, který o ničem nevěděl a který vzápětí o všem vyrozuměl policii. „Pachateli za trestný čin krádeže hrozí nyní dvouleté vězení. Má-li o něm někdo nějaké informace, kontaktujte, prosím, kolegy na čísle 974 572 721. Děkujeme,“ vyzývá Eva Maturová.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here