Zloděje honily dvě hlídky strážníků. Nakonec skončil v poutech na policejní stanici

0
369
Foto: Městská policie Chrudim

V pátek 14. června v 9.14 hodin se na strážníky obrátila pracovnice prodejny Billa a žádala o rychlý příjezd hlídky, protože se v prodejně nacházel muž, který zde odcizil zboží a z místa chtěl odejít. O chvíli později bylo oznámeno, že muži se podařilo z prodejny utéct, nacházet by se měl v okolí restaurace Centrál, kde by se měl rovněž pohybovat pracovník ostrahy prodejny. Na místo vyjely dvě hlídky strážníků. Před první hlídkou pachatel utekl přes dvůr restaurace do Rooseveltovy ulice a následně do ulice Přemysla Otakara. Druhá hlídka jej ihned pronásledovala. Po kontrole uvedené lokality byl muž nalezen v uzavřeném dvoře na rohu ulic Revoluční a Přemysla Otakara. Jelikož byl muž agresivní, bylo proti němu použito donucovacích prostředků. S pouty na rukou byl poté převezen do služebny Policie ČR, kde byla zjištěna jeho totožnost. Vzhledem k mužově minulosti případ převzala k dořešení hlídka republikové policie.

Zatoulaný pes skončil v útulku. Majitelka zaplatila pokutu

V 15.23 hodin volala žena na linku 156 s tím, že mezi Markovicemi a Sobětuchy pobíhá pes. Strážníci o chvíli později psa odchytli a odvezli do chrudimského útulku. Zde byla s pomocí pracovnic útulku zjištěna jeho majitelka, která se následně dostavila do útulku a psa si převzala. Přestupek v podobě porušení vyhlášky byl se ženou vyřešen uložením pokuty.

Neukáznění řidiči na parkovišti chrudimského Lidlu

V 16.04 hodin přijal operátor oznámení o špatném parkování vozidel na parkovišti u prodejny Lidl. Podle oznamovatelky zde měla parkující vozidla znemožňovat průjezd nákladního vozidla zajišťujícího zásobování prodejny. Oznamovatelce bylo sděleno, že se hlídka na místo dostaví ihned po vyřešení předchozího oznámení. Vzhledem k tomu, že o několik minut později přijali strážníci další oznámení, tentokrát o fyzickém napadení ženy v Havlíčkově ulici, byla o součinnost požádána hlídka Policie ČR, která případ špatného parkování převzala do své kompetence.

Žena napadená v Havlíčkově ulici se někam schovala

Po půl páté odpoledne řešila hlídka již zmíněné oznámení o fyzickém napadení ženy v Havlíčkově ulici. Jak oznamovatel uvedl, byl svědkem toho, že muž fyzicky napadl ženu, která poté zaběhla do prodejny v Havlíčkově ulici, kde se před ním schovala. Muž měl mezitím z místa odejít. Strážníci provedli kontrolu uvedené lokality, žádná napadená žena nebyla však nalezena. Hlídka učinila dotaz v prodejně, kam měla žena zaběhnout, ale zdejší pracovnice žádný incident, ani ženu schovávající se v prodejně nezaregistrovaly.

U plotu v ulici Obce Ležáků ležel opilec až z Karviné

Ve 22.15 hodin přijali strážníci oznámení, že v ulici Obce Ležáků leží u plotu muž. Hlídka na místě zjistila, že jde o muže z Karviné, který jevil známky silné opilosti a z jeho dechu byl cítit alkohol. Provedenou dechovou zkouškou mu bylo naměřeno 2,73 promile alkoholu. Následně byl převezen do chrudimské nemocnice, kde lékař rozhodl o jeho umístění do protialkoholní záchytné stanice, kam byl muž vzápětí převezen.

Restaurace na Palackého třídě měla rušit noční klid

Krátce po druhé ráno prověřovali strážníci oznámení o rušení nočního klidu. Hluk v podobě hlasité hudby měl pocházet z restaurace na Palackého třídě. Po příjezdu na místo nebyl však žádný hluk zaregistrován, v restauraci hudba nehrála a zaměstnanci zde již uklízeli.

Ženě z Pardubické ulice vlétla do bytu zraněná poštolka

V 5.19 hodin volala žena na linku 156 s tím, že k ní do bytu v Pardubické ulici vlétla zraněná poštolka. Strážníci poštolku odchytli a převezli ji do služebny, kde ji převzal do své péče pracovník záchranné stanice Pasíčka.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here