Zloděj bral vše, co mu přišlo pod ruku. Škody přesahují půl milionu korun

0
503
Foto: Pixabay.com

Kriminalisté v Chrudimi se o uplynulém víkendu zabývali třemi vloupáními do různých objektů, a to do zahradnictví, šatny na nádraží a rodinného domu. Pachatel byl pokaždé neznámý. V pondělí 17. června vyšly však najevo nové skutečnosti, které přivedly kriminalisty na stopu dalším skutkům nejen na Chrudimsku, ale i v Pardubicích. Uvedla to krajská mluvčí republikové policie Eva Maturová.

Zloděje objevil kamarád okradené rodiny

„Po stopách pachatele se vydal kamarád okradené rodiny. Věděl, o co známí přišli, i o tom, že v jejich domácnosti dotyčný nezvaně popil a povečeřel ve chvíli, kdy všichni spokojeně spali nahoře. Vydal se tedy do Chrudimi s přesvědčením, že podezřelého najde a byl skutečně úspěšný. Při svém pátrání spatřil muže bez trička s černým batohem na zádech a notebookem značky Apple v podpaží, šel proto za opatrně za ním a zavolal při tom policisty,“ říká policejní mluvčí.

Kriminalisté díky kamarádovi okradené rodiny věděli, kudy pachatel jde, a počkali si na něj na v civilním oblečení u Komerční banky, kde ho zadrželi. V batohu měl přitom elektroniku odpovídající popisu odcizených věcí, jako například powerbanky, MP3 přehrávač, IPad, sluchátka, parfémy a láhev alkoholu. Vše včetně notebooku a batohu pocházelo z trestné činnosti, kterou policisté evidovali.

Muž vyloupil masážní salón, nehtové studio a další

„Při prokázání totožnosti podezřelého bylo zřejmé, že zadrželi muže, na něhož je vydán příkaz k zadržení a se kterým toužili mluvit i pardubičtí kriminalisté, kteří už dávno věděli, že by mohl mít na svědomí několika skutků spáchaných v Pardubicích. Tady se měl dopustit vloupání do masážního salónu, nehtového studia, stavebních buněk, zdravotnického zařízení, karavanu, maringotky, v jednom případě měl neoprávněně užít osobní vozidlo značky Dacia. Terčem jeho zájmu na Chrudimsku byl pak odstavený autobus, dvě jízdní kola a truhlářství v nejmenované obci. Bral peníze, jídlo, alkohol a vše, co mohl zpeněžit. Škoda přesahuje půl miliónu korun a nemusí být konečná. Muž byl obviněn a vzhledem k trestní minulosti dodán do výkonu trestu odnětí svobody,“ uzavírá Eva Maturová.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here