Opilý přítel ženy demoloval v noci byt v sídlišti U Stadionu a házel ven z okna nábytek

0
646
Foto: Roman Zahrádka

V pátek 21. června v 8.05 hodin volal na linku 156 občan s tím, že v Nerudově ulici poblíž budovy nádraží ČD zaregistroval propadlou kanálovou vpusť. Strážníci informaci na místě prověřili. Jelikož na kanálové šachtě chyběl kryt a vyvěrala z ní voda, byl přivolán pracovník Vodárenské společnosti Chrudim, jenž zajistil nápravu.

Stížnost na špatné parkování vozidel v křižovatce

V 9.15 hodin byli strážníci přivoláni do křižovatky ulic Opletalova a V Tejnecku, kde měly nesprávně parkovat automobily. Hlídka však na místě ani v okolních ulicích přestupkové jednání nezaregistrovala. Průjezdnost zde byla zachována.

Pracovník záchranné stanice zvířat zkoumal stav kachny

Přesně v deset dopoledne kontaktovala strážníky žena s tím, že pod mostem v ulici Čs. partyzánů zaregistrovala v řece sedící kachnu, jež se zde zdržuje dlouhodobě. Protože zvíře posedává na jednom místě, které opouští jen minimálně, pojala obavu o jeho zdraví. Jelikož strážníci u kachny nezaregistrovali žádné viditelné zranění, konzultovali věc s pracovníkem záchranné stanice živočichů, jenž přislíbil, že zvíře zkontroluje a pokud to bude třeba, převezme ho do své péče. Později hlídce sdělil, že je kachna v pořádku a není důvod k jejímu odchytu.

Občané Píšťov si stěžovali na projíždějící náklaďáky

V 10.56 hodin vyjeli strážníci na základě telefonického oznámení do Píšťov, kde zdejší pěší zónou neoprávněně projížděly nákladní automobily. Hlídka zde však žádné dopravní přestupky řidičů nezaregistrovala, proto na místě následně prováděla během dne další namátkové kontroly.

Nezajištěný ovčák napadl v ulici Obce Ležáků jiného psa

V 11.15 hodin se do služebny městské policie dostavil občan, aby oznámil, že před několika dny došlo k pokousání jeho psa cizím zvířetem, a předložil hlídce doklady o veterinárním ošetření svého psa a doklad o nákladech vynaložených za jeho léčbu. Muž dále uvedl, že k napadení zvířete došlo začátkem června, když společně procházeli ulicí Obce Ležáků, kde na jeho psa zaútočil cizí německý ovčák, jenž vyběhl na chodník z nezajištěného pozemku jednoho z místních rodinných domů. Strážníci poté kontaktovali majitele tohoto zvířete, aby jej vyzvali k podání vysvětlení. Hlídka poté událost zadokumentovala a následně spisový materiál včetně záznamu z kamery městského kamerového systému postoupila k dořešení pracovníkům Odboru životního prostředí Městského úřadu v Chrudimi.

V restauraci v Pardubické ulici byla nalezena kabelka

Ve 13.59 hodin informoval strážníky pracovník restaurace v Pardubické ulici, že v jejich podniku byla nalezena odložená dámská kabelka. Muž dále uvedl, že prozatím nález ponechá u sebe pro případ, že by se majitelka vrátila do restaurace. Pokud se však dotyčná žena nepřihlásí, předá kabelku i s obsahem hlídce.

Žena Na Šancích se obávala setkání s bývalým přítelem

Před půl čtvrtou odpoledne požádala o příjezd strážníků do sídliště Na Šancích místní obyvatelka, neboť ji kontaktovala sousedka s tím, že má obavu ze setkání se svým bývalým přítelem, jenž byl právě na cestě z Heřmanova Městce a chtěl si v jejím bytu vyzvednout osobní věci. Žena se po předchozích zkušenostech obávala možného fyzického napadení. Hlídka se tedy dostavila do bydliště ženy, kde určitou dobu preventivně setrvala. Jelikož následně vyšlo najevo, že je dotyčný momentálně v Havlíčkově Brodě a do Chrudimi v nejbližší době nepřijede, strážníci jeho bývalou přítelkyni poučili, aby je v případě potřeby kdykoli kontaktovala, a poté odjeli.

Další stížnost obyvatel Píšťov na projíždějící automobily

Po 15. hodině a následně o půl čtvrté odpoledne bylo oznámeno na linku 156, že pěší zónou v Píšťovech projíždějí neoprávněně automobily. Hlídka informaci prověřila, setrvala na místě a přijíždějící vozidla směrovala na objízdnou trasu.

Z ubytovny v Tovární ulici byl vykázán vulgární klient

V 18.38 hodin vyjeli strážníci na základě telefonického oznámení do Tovární ulice, kde měl personál ubytovacího zařízení problém s jedním ze svých klientů. Hlídka po příjezdu do ubytovny obdržela informaci, že je dotyčný pod vlivem alkoholu, s personálem nespolupracuje a na společné zahradě se chová nevhodně a vulgárně. Následně příslušný pracovník ubytovacího zařízení v přítomnosti strážníků podnapilého muže pro porušení vnitřních předpisů z ubytovny dočasně vykázal.

Čtyři parkovačky za stání na vyhrazených místech

Po 21. hodině poukázal občan telefonicky na to, že na vyhrazených parkovacích místech na Resselově náměstí parkují některé automobily bez příslušných parkovacích karet. Hlídka poté za stěrače čtyř automobilů umístila výzvy pro nepřítomné řidiče.

Hlasitá hudba a bubnování vycházející z firmy na Školním náměstí

Ve 22.09 hodin kontaktovala strážníky obyvatelka Školního náměstí, protože ji rušila hlasitá hudba a bubnování, vycházející pravděpodobně z areálu nedaleké společnosti. Strážníci zde na probíhajícím firemním večírku kontaktovali odpovědnou osobu, jež poté hudbu výrazně zeslabila. Hlídka ženu poučila a po vyřešení přestupku odjela.

Lidé na lavičce rušili v sídlišti Víta Najedlého noční klid

Několik minut po půl dvanácté v noci byli strážníci přivoláni do sídliště Víta Nejedlého, kde u jednoho z domů na lavičce seděli lidé a hlasitým hovorem rušili noční klid. Po příjezdu hlídky se na místě ani v jeho okolí už nikdo nenacházel a bylo zde ticho.

Stížnost na hlasitou hudbu v restauraci v Družstevní ulici

Devět minut po půlnoci bylo oznámeno na linku 156, že v Družstevní ulici a jejím okolí ruší noční klid hlasitá hudba a hovor znějící z místní restaurace. Strážníci informaci prověřili, avšak při jejich příjezdu hudba nehrála. Před uvedeným podnikem seděli čtyři zákazníci a v tichosti se bavili. Protiprávní jednání hlídka tedy v tomto případě neshledala.

Noční oslava narozenin nedala spát lidem v okolí

Krátce po jedné v noci upozornila strážníky obyvatelka Slatiňan na to, že se u garáží v ulici Boženy Němcové zdržuje skupinka lidí, která ruší noční klid křikem a hlasitou hudbou. Po příjezdu strážníků na místo vyšlo najevo, že v nedalekém bytovém domě probíhala oslava narozenin, jež byla před jejich příjezdem ukončena. Hlídka tedy vyřešila s odpovědným člověkem přestupek a poté odjela.

Opilý přítel ženy demoloval v noci byt a házel nábytek z okna

V 02.11 hodin vyjeli strážníci na základě telefonického oznámení do sídliště U Stadionu, kde občan u jednoho z domů slyšel velký hluk a řinčení skla. Na místo se současně se strážníky dostavila i přivolaná hlídka Policie ČR. Následně vyšlo najevo, že byt zdejších obyvatel panelového domu zdemoloval podnapilý přítel jejich dcery, jenž následně vyhazoval nábytek z okna na ulici. Věc na místě převzali k řešení přítomní policisté.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here