Žena přilezla k restauraci Kateřina po čtyřech. Měla v sobě přes tři promile

0
1349
Foto: Pixabay.com

V úterý 25. června krátce po deváté ráno upozornil strážníky občan na to, že některé nesprávně zaparkované automobily na Tyršově náměstí zasahují do jízdního pruhu komunikace. Hlídka tedy na jedno takto stojící vozidlo umístila výzvu pro nepřítomného řidiče.

Na Palackého třídě obtěžoval bezdomovec žebráním

V 11.11 hodin byli strážníci přivoláni k supermarketu na Palackého třídě, kde se zdržoval bezdomovec a obtěžoval kolemjdoucí lidi žebráním. Hlídka zde však po příjezdu v okolí tohoto člověka nezaregistrovala.

Zablokovaný vjezd do dvora České pošty na náměstí

Deset minut po poledni bylo oznámeno na linku 156, že před budovou pošty na Resselově náměstí parkuje nesprávně automobil přímo před vjezdem do dvora. Hlídka proto za stěrač tohoto vozidla umístila výzvu pro nepřítomného řidiče.

Ze zadrženého zloděje se nakonec vyklubal recidivista

Po 14. hodině vyjeli strážníci na základě telefonického oznámení do supermarketu na Palackého třídě, kde došlo ke krádeži zboží. Protože po příjezdu hlídky vyšlo najevo, že dotyčný podezřelý muž z Pardubic byl v posledních třech letech pravomocně odsouzen za majetkový trestný čin, převzala věc do své kompetence Policie ČR.

Obsazené místo pro invalidu v ulici V Průhonech

Ve 14.18 hodin se na strážníky obrátila žena s tím, že její vyhrazené parkovací místo pro vozidlo invalidy v ulici V Průhonech neoprávněně obsadil cizí automobil. Hlídka provedenou lustrací zjistila majitele takto zaparkovaného vozidla. Protože se jej však následně nepodařilo kontaktovat, byla po domluvě s oznamovatelkou na tento automobil, rovněž označený jako vozidlo invalidy, umístěna výzva pro nepřítomného řidiče.

Žena přilezla po čtyřech. Měla v sobě přes tři promile

Před 16. hodinou oznámila na linku 156 obsluha restaurace v Havlíčkově ulici, že se v jejich podniku pohybuje po všech čtyřech končetinách podnapilá žena. Protože tato místní žena nebyla schopna samostatné chůze, byla strážníky podrobena orientační dechové zkoušce, kterou jí byla naměřena hodnota 3,14 promile alkoholu. Poté byla žena hlídkou dopravena k vyšetření do nemocnice, kde službu konající lékař rozhodl o jejím umístění do Protialkoholní záchytné stanice v Pardubicích, kam ji strážníci dopravili a předali do péče personálu.

Na schodech restaurace spal muž z Heřmanova Městce

V 19.10 hodin obdrželi strážníci anonymní oznámení o muži ležícím na schodech do restaurace na Palackého třídě. Hlídka v něm zjistila obyvatele Heřmanova Městce, jenž odsud následně odešel pryč.

Dvě parkovačky po upozornění v sídlišti Na Větrníku

Po 20. hodině vyjeli strážníci na základě anonymního telefonického oznámení do sídliště Na Větrníku, kde na určitém místě parkovaly nesprávně automobily. Hlídka po příjezdu na tato dvě vozidla umístila výzvy pro nepřítomné řidiče.

Kdo rozbil večer okno garáže na Tylově nábřeží?

Přibližně o čtyřicet minut později volala na linku 156 žena s tím, že někdo rozbil skleněnou výplň okna její garáže na Tylově nábřeží. Strážníci událost zadokumentovali a provedli šetření. Spisový materiál hlídka následně postoupili k dořešení přestupkové komisi Městského úřadu v Chrudimi.

V trávě se válel silně opilý vozíčkář. Vozík měl opodál

Ve 21.45 hodin byli strážníci přivoláni k hypermarketu v ulici Dr. Milady Horákové, kde v trávě ležel podnapilý invalidní muž a opodál se nacházel jeho invalidní vozík. Hlídka u tohoto viditelně podnapilého muže provedla orientační dechovou zkoušku s výsledkem 4,04 promile alkoholu. Následně jej tedy strážníci dopravili k vyšetření do nemocnice, kde službu konající lékař rozhodl o jeho hospitalizaci.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here