Začátek července opět obohatí festival Yanderov. Poprvé s vratnými kelímky

0
1629

Od čtvrtka 4. do soboty 6. července se nedaleko Chrudimi uskuteční rockový festival Yanderov. Také na 24. ročník této akce, konající se na hřišti na půli cesty mezi naším městem a Slatiňany, je vstup zdarma. Kapely začnou po všechny dny hrát v 18 hodin. Kompletní program je zveřejněn na stránkách https://www.facebook.com/YANDEROV. Kromě začínajících skupin se návštěvníci mohou těšit i na známější jména. Zmiňme třeba punkrockovou Nšoči z Kroměříže, The Atavists z Hradce Králové, jejichž hudba se pohybuje na pomezí blues a stoner rocku, s vlivy surfrockových kapel z 60. let minulého století, nebo stále oblíbenější chrudimský Cirkus Blues.

Zejména starší rockery pak potěší Creedence Revival Czech: kapela, která v souladu s názvem hraje hity od amerických Creedence Clearwater Revival. Ti působili v letech 1967 až 1972 a bývají považováni za průkopníky jižanského rocku. Na „Janderáku“ jistě budou ke slyšení pecky jako Proud Mary, Down On The Corner či Have You Ever Seen The Rain.

Nakonec upozornění. Pivo či limo se letos bude poprvé čepovat do vratného kelímku a každý za něj zaplatí zálohu 35 korun.

Napsal: Miloš Pelikán

Video: Radio Wave
Zdroj: YouTube.com

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here