Chrudimská kriminálka usvědčila z loupeže partu náctiletých výrostků

0
909
Ilustrační foto: Pixabay.com

Loupež spáchanou náctiletými výrostky šetřili v pátek 28. června chrudimští kriminalisté. V poslední školní den před osmou ráno si totiž trojice mladistvých ve věku 15 až 18 let počkala na chlapce, kterého nejprve obvinila z údajné pomluvy a poté jej násilím obrala o peníze a mobilní telefon. Uvedla to krajská mluvčí republikové policie Eva Maturová.

Mladíci zapírali, ale po pádných argumentech přestali

„Poškozený se z jejich držení dostal a z místa utekl. Ihned po oznámení se kolegové z Obvodního oddělení Policie ČR Chrudim rozjeli hledat do města podezřelou skupinku mladíků, což se jim záhy podařilo. Zpočátku se k činu sice mladíci nehlásili, ale po pádných argumentech přestali zapírat, že o ničem nevědí. Následně už se zodpovídali kriminalistům,“ říká policejní mluvčí.

Mladistvým hrozí poloviční sazba odnětí svobody

„Peněženka byla nalezena v místě, kudy se trojice náctiletých vydala na útěk, uvnitř však chyběla stokoruna. Za trestný čin loupeže trestní zákoník ukládá dvou až desetiletý trestu odnětí svobody. Pokud jde o mladistvé, sazba se snižuje na polovinu. Důvody vazby nebyly v tomto případě shledány a stíhání všech tří probíhá na svobodě,“ uzavírá Eva Maturová.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here